Polskie Radio
Section05
podatki

Polski Ład to nie tylko niższe podatki. To pomoc przy kredytach mieszkaniowych, przy budowie domu

Rząd podczas dzisiejszego posiedzenia przyjął w ramach Polskiego Ładu nie tylko ustawy dotyczące obniżenia podatków, ale również rozwiązania obejmujące wsparcie przy kredytach mieszkaniowych, uproszczające procedury budowlane i rekompensaty dla jednostek samorządu terytorialnego z tytułu obniżonych wpływów podatkowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki Polski Ład cit pit samorząd

POLSKI ŁAD Zmiany w podatkach i składce zdrowotnej. Rząd wyjaśnia kształt i zakres reform Polskiego Ładu

Rząd przyjął projekty reform w ramach Polskiego Ładu ws. podatków i składki zdrowotnej. Jedna z najważniejszych zmian to podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Rząd przekonuje, że na nowych rozwiązaniach zyska niemal 18 milionów Polaków i dementuje pojawiające się w mediach doniesienia nt. negatywnych konsekwencji reform. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład podatki NFZ samorząd reformy GOSPODARKA gospodarka polska finanse

Podatki zagranicznych przedsiębiorstw i ich szefów. Rząd zapowiada dalsze zmiany podatkowe dla firm

Zmiany w odliczaniu składek zdrowotnych dla przedsiębiorców, wydłużenie terminów zapłaty składek zdrowotnych oraz minimalny podatek dochodowy dla firm, głównie zagranicznych, płacących w Polsce niski CIT to efekt konsultacji społecznych Polskiego Ładu – poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Finansów na środowej konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki cit firmy podatek liniowy składka zus innowacje

Wyższe podatki dla zagranicznych firm działających w Polsce? Badania nie pozostawiają złudzeń, Polacy są "za"

Ponad 44 proc. Polaków chce, żeby zagraniczne firmy działające w Polsce płaciły wyższe podatki niż przedsiębiorstwa z polskim kapitałem - wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research. 73,1 proc. z nich uważa, że więcej powinny płacić wszystkie obce firmy, 20,8 proc. wskazało na firmy spoza UE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki firma badania finanse publiczne Unia Europejska