X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
pogrom kielecki

Pogrom kielecki. Wybuch antysemityzmu czy prowokacja?

- Kielce, podobnie jak Jedwabne, mają pecha. W naszym mniemaniu stały się miejscami, w których doszło do kumulacji zła, jakoby były dwa straszne miejsca w Polsce, gdzie ktoś zabijał Żydów. Wiadomo, że takich miejsc było więcej, że chodzi o sytuację, w której sąsiedzi zabijali sąsiadów - mówił w Jedynce filolog, tłumacz i działacz społeczności żydowskiej Piotr Kadlčik.
Zobacz więcej na temat:  antysemityzm HISTORIA IPN Marek Mądrzejewski pogrom kielecki PRL Żydzi

Mowa nienawiści problemem współczesnej Polski?

- W wolnej Polsce nie ma miejsca na uprzedzenia, rasizm, ksenofobię, antysemityzm - powiedział prezydent w Kielcach, podczas obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego. - Sprawcy pogromu kieleckiego zostali wykluczeni z polskiego społeczeństwa; ich zachowanie nigdy nie znajdzie akceptacji, nie ma dla nich miejsca w Polsce - dodał Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda dyskryminacja Łukasz Walewski pogrom kielecki rasizm Trójka