Polskie Radio
Section05
polska pomoc

"Znów jesteśmy w UE forpocztą wsparcia". Szynkowski vel Sęk o pomocy Ukrainie

- Przekazanie czołgów Ukrainie to znak, że można działać sprawnie, że również w tak skomplikowanej, a jednocześnie ważnej rzeczy, jak przekazanie broni pancernej, Polska po raz kolejny okazała się krajem, który stanowi forpocztę na arenie europejskiej - powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Szynkowski służby i bezpieczeństwo Ukraina wojna na Ukrainie polska pomoc

Nagroda polskiego MSZ dla dominikanów na Ukrainie. "Angażują się w pomoc od pierwszych chwil wojny"

Nagrodę polskiego ministra spraw zagranicznych "Pro Dignitate Humana" w tym roku otrzymał prowadzony przez dominikanów Dom świętego Marcina w Fastowie w środkowej Ukrainie. - Od pierwszych chwil rosyjskiej agresji Dom świętego Marcina zaangażował się w pomoc humanitarną - podkreślił podczas wręczenia nagrody minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Kościół polska pomoc

Dyrektor Caritas Polska: świeca wigilijna daje możliwość pomocy dzieciakom przez cały rok

- Te środki, które są gromadzone ze świec w okresie adwentu, przeznaczane są później dla dzieci. To z tych środków mogą one w kolejnych miesiącach wyjechać na ferie czy na wakacje - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Ukraina pomoc religia katolicyzm Episkopat Polski wojna na Ukrainie społeczeństwo polska pomoc aktualności katolickie

Duma, ale i słowa goryczy pod adresem Brukseli. W PE raport dot. polskiej pomocy uchodźcom z Ukrainy

Mobilizacja narodu polskiego niosącego pomoc uchodźcom z Ukrainy była bezprecedensowa - mówili uczestnicy konferencji w Parlamencie Europejskim, podczas której zaprezentowano raport o działaniach Polski. O szczegółach brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy serwis wschodni Ukraina wojna 2022 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji polska pomoc ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski

Polska broń skuteczna w walce z dronami kamikadze. Ukraiński dowódca: dziękuję naszym braciom!

Siły ukraińskie w ciągu dwóch dni strąciły dziewięć wystrzelonych przez rosyjskie wojsko irańskich dronów bojowych, wykorzystując do tego przekazane przez Polskę uzbrojenie - poinformował naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Wałerij Załużny. "Dziękuję polskim braciom!" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni polska pomoc broń

"Sojusznik docenia nasze działania". Marcin Kulasek o wsparciu USA dla Polski

- Dobrze, że dostajemy 290 mln dolarów z USA, ponieważ jest to uhonorowanie za pomoc Polski dla Ukrainy i to cieszy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek, który jest też członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka polska pomoc uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Ameryka Stany Zjednoczone USA relacje polsko-amerykańskie