Polskie Radio
Section05
odbudowa

"Potrzebna mobilizacja we wsparciu Ukrainy". Szef MSZ spotkał się z przedstawicielką USA ds. odbudowy gospodarczej

Szef MSZ Radosław Sikorski spotkał się z Penny Pritzker, specjalną przedstawicielką USA ds. odbudowy gospodarczej Ukrainy. Jak przekazało MSZ, rozmówcy zgodzili się, że w interesie Zachodu jest nie tylko utrzymanie pomocy militarnej i finansowej dla Ukrainy, lecz także jej zwiększenie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina odbudowa wojna na Ukrainie MSZ Radosław Sikorski pomoc ŚWIAT

Maria Sławek: cykl "Dialogi" wychodzi naprzeciw innym dziedzinom sztuki

"Dialogi" to cykl muzycznych spotkań w historycznych pracowniach artystycznych zlokalizowanych na terenie Warszawy. - Mogłabym wiele o tych koncertach opowiadać. Myślę jednak, że to, co jest w nich szczególne, to po pierwsze to, że wchodzimy w miejsca, które właściwie są mało dostępne z poziomu ulicy; mało się o nich wie - mówiła w Dwójce skrzypaczka Maria Sławek, organizatorka wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA SZTUKA KULTURA Paweł Siwek odbudowa koncerty koncert Dwójka Maria Sławek Dialogi

Ruiny polskich zamków: czy je odbudować? Specjaliści opracują wytyczne

Historia nie była łaskawa dla polskich zamków: jest ich blisko 400, a obecnie ponad jedna trzecia z nich to obiekty pozostające w stanie ruiny. Co z nimi dalej zrobić? M.in. nad tym zastanawiają się specjaliści z Polski, ale tez innych krajów na konferencji "Odbudować, zmienić, zachować? Zamki w krajobrazie Polski".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zabytki historia Polski rekonstrukcja odbudowa Michał Kowarski Michał Żołądkowski Trójka

Co robić z ruinami zamków: odbudować, zmienić, zachować? Problem, którego nie można lekceważyć

W Warszawie trwa dwudniowa konferencja "Odbudować, zmienić, zachować? Zamki w krajobrazie Polski", którą Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków organizuje we współpracy ze Stowarzyszeniem Historyków Sztuki oraz Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków. Zgromadzeni na niej specjaliści z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy spróbują nie tylko odpowiedzieć na tytułowe pytanie konferencji, podając dobre i złe przykłady krajowych czy międzynarodowych realizacji.
Zobacz więcej na temat:  zamek odbudowa konserwacja zabytki historia Polski Katarzyna Cygler Trójka

Na Ukrainie działa ok. 660 polskich firm. Emilewicz: przygotowujemy rozwiązania, które mają mitygować ryzyko

Na Ukrainie działa ok. 660 polskich firm - od branży meblarskiej i budowlanej po odzieżową - poinformowała wiceminister funduszy Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała prace nad nowymi rozwiązaniami dla firm, by nasz biznes i gospodarka miały wyraźny, korzystny udział w odbudowie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma biznes Ukraina odbudowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Polskie firmy z ofertami dla Ukrainy. Wiceszef MFiPR wskazuje na preferowane branże

Inwestowaniem na Ukrainie są zainteresowane polskie firmy m.in. z branży wydobywczej i transportowej - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz. W najbliższych tygodniach mamy nadzieję przedstawić ich oferty podczas wizyt w zachodniej Ukrainie i Kijowie - dodała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina firma wojna na Ukrainie transport odbudowa Jadwiga Emilewicz POLSKA

CPK wspiera powojenną odbudowę Ukrainy. Brytyjski portal prezentuje polską strategię

Centralny Port Komunikacyjny, największy polski projekt infrastruktury transportowej, może odegrać kluczową rolę we wspieraniu powojennej odbudowy Ukrainy i jej drodze do integracji z Unią Europejską. Zaangażowanie CPK w odbudowę Ukrainy zostało ostatnio podkreślone, kiedy podpisano Ukraińskie Porozumienie Biznesowe podczas Konferencji Odbudowy Ukrainy w Londynie - pisze brytyjski serwis Ibex Publishing.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura centralny port komunikacyjny Ukraina odbudowa

Odbudowa Ukrainy. Rząd Korei Południowej zapowiada wsparcie

Rząd Korei Płd. planuje wesprzeć państwowe i prywatne firmy mające odbudowywać ze zniszczeń wojennych oraz modernizować infrastrukturę transportową oraz sektor energetyczny Ukrainy. Koszt odbudowy i rozbudowy tych sfer ukraińskiej gospodarki szacowany jest na 140 miliardów dolarów - podał w niedzielę portal dziennika "Korea Times", powołując się na informacje z południowokoreańskich ministerstw.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Południowa wojna na Ukrainie wojna 2023 odbudowa Ukraina

Odbudowane Stare Miasto ma 70 lat. Sprawdź, jak będzie świętować warszawska Starówka

W weekend 21-23 lipca, odbudowana warszawska Starówka obchodzi swoje 70-lecie. Z tej okazji aż 30 instytucji połączyło swoje siły, by świętować oddanie do użytku pierwszych fragmentów Starego Miasta. Zaplanowanych jest dokładnie 70 różnego rodzaju wydarzeń: koncerty, spacery, warsztaty artystyczne i filmowe - warto wziąć w nich udział!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA historia Polski Warszawa Starówka Justyna Grabarz odbudowa II wojna światowa Powstanie Warszawskie Trójka