X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
powstanie w getcie

Karol Karski: w Europie rośnie poparcie dla konserwatystów

- Trudno jest powiedzieć, jakie będą wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ w całej Unii, podobnie jak w Polsce, sondaże przestały służyć do pokazywania rzeczywistości, a zaczynają służyć do jej kreowania - powiedział na antenie PR24 eurodeputowany PiS Karol Karski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Jachowicz polityka Karol Karski strajk nauczycieli wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 powstanie w getcie

Akcja "Żonkile" w Polinie. Muzeum szuka wolontariuszy

- Dzięki temu udało nam się zbudować niesamowitą społeczność zbudować wokół Muzeum Historii Żydów Polskich i to jest chyba największa siła - powiedziała o akcji "Żonkile" Ewa Budek, jej pomysłodawczyni. Jak co roku w stolicy rozdawane będą przypinki upamiętaniające powstanie w getcie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA POLSKA powstanie w getcie Muzeum Historii Żydów Polskich Żydzi getto warszawskie II wojna światowa

"Marsz Pamięci 22 lipca". 76. rocznica rozpoczęcia likwidacji getta

Ulicami stolicy przeszedł „Marsz Pamięci 22 lipca” upamiętniający 76. rocznicę rozpoczęcia przez Niemców wielkiej akcji likwidacyjnej getta warszawskiego. Tegoroczny pochód dedykowany był Szmulowi Zygielbojmowi, działaczowi Bundu, który bezskutecznie alarmował zachodnią opinię publiczną o masowym mordowaniu Żydów na terenie okupowanej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Żydzi II wojna światowa powstanie w getcie

Powstanie w getcie i samobójstwo Szmula Zygielbojma

19 kwietnia 1943 r w warszawskim getcie rozpoczęło się powstanie, które trwało do połowy maja. Była to odpowiedź na niemiecką akcje ostatecznej likwidacji getta, w którym mieszkało wciąż jeszcze 50 do 70 tysięcy żydów. 19 kwietnia o 6 rano niemieckie oddziały wkraczające do getta zostały ostrzelane.
Zobacz więcej na temat:  powstanie w getcie Żydzi II wojna światowa Warszawa Londyn rząd londyński Jacek Raginis-Królikiewicz HISTORIA

"Łączy nas pamięć" - niezwykły koncert z okazji 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

- W pewnym sensie dokończymy dzieła, które przerwała Zagłada. W getcie warszawskim było wielu muzyków żydowskich, zamkniętych tam przez Niemców. Oni w pewnym momencie stworzyli orkiestrę symfoniczną. Robili próby, mieli występy. Niemcy zabronili im grać kompozytorów niemieckich, a oni mimo to ćwiczyli IX Symfonię Beethovena, tę w której jest "Oda do radości" - wyjaśnia prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. 
Zobacz więcej na temat:  powstanie w getcie HISTORIA Warszawa

70 lat państwa Izrael. "To dzień dumy narodowej"

- To dzień dumy narodowej. Na ulicy Rotszylda, czyli dokładnie tam, gdzie Dawid Ben Gurion wygłosił słynną deklarację niepodległości Izraela wyświetlano filmy, odbywały się koncerty - mówił na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Ślubowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Tel Awiwu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael powstanie w getcie Magdalena Skajewska Grzegorz Ślubowski Michał Żakowski Turcja Recep Tayyip Erdogan