X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

Magda Brzeska: nikt z PO po śmierci matki mi nie pomógł

„Moja mama zmarła w 2011 roku. Od tego czasu NIKT z Platformy Obywatelskiej nie zaoferował mi żadnej pomocy, nie zapytał nawet, czy takiej pomocy potrzebuję. W tym roku spotkałam się z Hanna Gronkiewicz-Waltz z okazji Warszawskich Dni Świadomości Autyzmu, których byłam współorganizatorem. Przedstawiłam się, podkreśliłam kim jestem. Usłyszałam: przykro mi” – napisała córka zamordowanej Jolanty Brzeskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Jolanta Brzeska Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa

Jacek Wojciechowicz: nie miałem nic wspólnego z reprywatyzacją

- Nigdy nie byłem nominowany przez zarząd Platformy Obywatelskiej na stanowisko pierwszego zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz. To była jej indywidualna decyzja. Mój udział w życiu partyjnym był dość słaby i zarząd miał o to do mnie pretensje. Kiedy się jednak zostaje wiceprezydentem Warszawy, to jeśli chce się uczciwie do tego podejść, nie ma czasu na partyjne nasiadówki. - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Wojciechowicz, kandydat na prezydenta Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  polityka reprywatyzacja Warszawa wybory samorządowe

Warszawa i Kraków. Kulisy afery reprywatyzacyjnej

- Informacje o możliwych wątpliwościach ws. reprywatyzacji trafiały do służb. Rodzi się pytanie, dlaczego służby nie podjęły odpowiednich działań - powiedział w audycji Nisztor Pyta Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W Polskim Radiu 24 o aferze reprywatyzacyjnej mówił również Wojciech Dudziński, audytor śledczy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa Sebastian Kaleta

Komisja weryfikacyjna - rozprawa ogólna. Komentarze

W siedzibie Prokuratury Krajowej w Warszawie rozpoczęła się pierwsza po wakacyjnej przerwie rozprawa komisji weryfikacyjnej. Odbywa się ona na zasadach ogólnych, co oznacza, że wezwane osoby powinny odpowiadać na pytania dotyczące ich wiedzy na temat procesu reprywatyzacji w stolicy. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali Jan Popławski, członek rady społecznej przy komisji weryfikacyjnej oraz dr Tomasz Luterek, autor książki "Reprywatyzacja: źródła problemu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa

Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejne decyzje zwrotowe

- Należy odwrócić decyzje reprywatyzacyjne, które odbyły się kosztem lokatorów i okazały się stratą dla zasobu mienia Warszawy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów. We wtorek komisja weryfikacyjna orzekła, że decyzje zwrotowe w sprawie Mokotowskiej 8, Noakowskiego 20 i Łomżyńskiej 44 zostały wydane z naruszeniem prawa.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Patryk Jaki Warszawa reprywatyzacja

Dziś niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej

Dziś o godzinie 10.00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości rozpocznie się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Porządek posiedzenia zawiera 85 punktów. Członkowie gremium mają między innymi przygotować harmonogram pracy, możliwe jest też wydanie kolejnych decyzji. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja POLSKA społeczeństwo Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja: jest wniosek o areszt dla Marka M.

Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o areszt tymczasowy dla warszawskiego handlarza roszczeń Marka M. Decyzja należy do Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście, który ma 24 godziny na jej wydanie. Marek M. usłyszał wczoraj zarzuty w sprawie reprywatyzacji tak zwanego Folwarku Służewiec oraz nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 oraz Opoczyńskiej 4B w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Brzeska reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Wrocław regiony POLSKA