X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

Dziś niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej

Dziś o godzinie 10.00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości rozpocznie się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Porządek posiedzenia zawiera 85 punktów. Członkowie gremium mają między innymi przygotować harmonogram pracy, możliwe jest też wydanie kolejnych decyzji. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja POLSKA społeczeństwo Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja: jest wniosek o areszt dla Marka M.

Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o areszt tymczasowy dla warszawskiego handlarza roszczeń Marka M. Decyzja należy do Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście, który ma 24 godziny na jej wydanie. Marek M. usłyszał wczoraj zarzuty w sprawie reprywatyzacji tak zwanego Folwarku Służewiec oraz nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 oraz Opoczyńskiej 4B w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Brzeska reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Wrocław regiony POLSKA

Kolejne kamienice zwrócone, ale potrzeba jest ustawa reprywatyzacyjna

Komisja weryfikacyjna unieważniła decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 40 i Pięknej 49 w Warszawie. Orzekła też, że decyzję ws. Jagiellońskiej 22 wydano z naruszeniem prawa, ale doszło do nieodwracalnych skutków prawnych i unieważnienie decyzji nie było możliwe. - Nastąpił podział lokali, które zostały już sprzedane. W związku z tym nie ma takiej możliwości, żeby komisja wydała decyzję przywracającą własność miastu – mówił w Polskim Radiu 24 Konrad Wiślicz-Węgorowski z Porozumienia Wygra Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Reprywatyzacja: Robert N. może wyjść z aresztu. Co na to Patryk Jaki?

Przebywający od półtora roku w areszcie adwokat Robert N., podejrzany w śledztwie dot. warszawskich reprywatyzacji, będzie mógł go opuścić, jeśli wpłaci kaucję w wysokości miliona złotych – zdecydował Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. N. jest podejrzany m.in. o współudział w oszustwie przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad. Przebywał w areszcie od lutego 2017 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja

Zbigniew Ziobro: to koniec bezsilności organów ścigania

- To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zatrzymania znanego handlarza roszczeniami do stołecznych nieruchomości Marka M.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości prawo polityka Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo POLSKA

Zarzuty dla Marka M. "To tylko wierzchołek góry lodowej"

- Jest podejrzenie, że Marek M. jest słupem, stojącym za pewną grupą osób, która nie chciałaby pod nazwiskiem dokonywać transakcji - powiedział Jan Popławski na antenie Polskiego Radia 24. Rzecznik stowarzyszenia Miasto Jest Nasze przybliżył sposób działania handlarza nieruchomościami biznesmena Marka M., któremu postawiono w środę zarzuty. Gościem Polskiego Radia 24 był również Karol Perkowski ze stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa".
Zobacz więcej na temat:  Warszawa afera reprywatyzacyjna reprywatyzacja Polskie Radio 24 POLSKA

Zbigniew Niebrzydowski zeznawał przed komisją weryfikacyjną

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich przesłuchała nabywcę roszczeń adwokata Zbigniewa Niebrzydowskiego. Świadek był też współpracownikiem mecenasa Jana Stachury, który jest nazywany "królem warszawskiej reprywatyzacji", ponieważ przejął albo pomógł przejąć ponad sto nieruchomości w centrum Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja społeczeństwo POLSKA