Polskie Radio
Section05
Rex Tillerson

Nowy dekret imigracyjny w USA podpisany. Znowu protesty

Nowy dekret imigracyjny utrzymuje 90-dniowy zakaz wjazdu do USA obywateli sześciu krajów, zamieszkanych przez większość muzułmańską; Iranu, Somalii, Sudan, Jemenu, Syrii i Libii. Osoby pochodzące z tych państw, posiadające zieloną kartę, są zwolnione z nowych rozporządzeń. Irak został wykluczony z tej listy ze względu na ścisłą współpracę z USA w sprawie lustracji swoich obywateli starających się o amerykańskie wizy.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump uchodźcy Irak terroryzm Państwo Islamskie FBI Jan Pachlowski Iran Somalia Sudan Jemen Syria Libia

"Rosjanie stają się coraz bardziej sceptyczni wobec Trumpa"

Po spotkaniu Rexa Tillersona i Siergieja Ławrowa w Bonn rosyjska prasa mówi jedynie o zapoznawczych rozmowach. Natomiast zachodnie agencje zawracają uwagę, że ton amerykańskiej administracji wobec Rosji się zmienił. Sekretarz stanu USA Rex Tillerson podkreślał po rozmowie z Siergiejem Ławrowem, że chce współpracować z Rosją, ale musi ona wypełnić swoje zobowiązania wobec Ukrainy. O stosunkach amerykańsko-rosyjskich mówiła w audycji Świat w Południe Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja Siergiej Ławrow MSZ Donald Trump