Polskie Radio
Section05
Sławomir Nowak

Drugie dno komisji śledczej ds. Pegasusa? Ziobro: to dzięki temu wpadł Sławomir Nowak

- Jestem rutyniarz, jeżeli chodzi o komisje śledcze - sprawdźcie, kto najczęściej był przed nie wzywany - tak że będę mógł poinstruować trochę nowych członków, jak należy pełnić swoje obowiązki - powiedział dziennikarzom w Sejmie były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Najserdeczniejszy przyjaciel pana Donalda Tuska, specjalista od zegarków, pan Sławomir (Nowak) wpadł m.in. dzięki CBA i Pegasusowi - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 Sejm komisja śledcza Zbigniew Ziobro Sławomir Nowak pegasus

Tusk na konferencji zastrasza dziennikarzy. Gdy Michał Rachoń chciał mu zadać pytania, grożono policją

Lider PO Donald Tusk w otoczeniu polityków opozycji kandydujących do Sejmu pojawił się przed siedzibą TVP i zorganizował tam konferencję prasową. Gdy dziennikarz Telewizji Polskiej Michał Rachoń chciał zadać mu kilka pytań, dotyczących m.in. kwestii resetu z Rosją, zamiast odpowiedzi wywiązała się awantura, a do Rachonia doskoczyli politycy KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo przestępczość korupcja Ukraina Platforma Obywatelska PO sąd

Sprawa korupcyjna Sławomira Nowaka. Będzie więcej niż jeden proces. Sąd podjął decyzję

Sąd Okręgowy w Warszawie podczas posiedzenia przygotowawczego postanowił o podziale sprawy korupcyjnej tzw. grupy Nowaka. Oznacza to, że procesów będzie więcej niż jeden. Wątkiem wiodącym są stawiane oskarżonym zarzuty związane z działalnością grupy przestępczej w okresie od października 2016 r. do września 2019 r. w Warszawie, Gdańsku i na terenie Ukrainy. Na czele grupy, zdaniem prokuratury, miał stać Sławomir Nowak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo przestępczość korupcja Ukraina Platforma Obywatelska PO sąd

Sąd w Warszawie nie umorzy sprawy Sławomira Nowaka. Były minister w rządzie Tuska oskarżony o korupcję

Warszawski Sąd Okręgowy nie zgodził się w piątek zarówno na umorzenie jak i zawieszenie głośnej sprawy korupcyjnej tzw. grupy Sławomira Nowaka. Domagali się tego obrońcy oskarżonych razem z Nowakiem Ukraińców. Proces nadal formalnie nie ruszył. Będą kolejne posiedzenia organizacyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak oświadczenie majątkowe korupcja Ukraina afera taśmowa podatki

Akcja Skrytki Platformy w Elblągu. Ozdoba: dzisiaj Rada Ministrów Tuska mogłaby się odbyć w więzieniu

- Gdyby dzisiaj odbywało się posiedzenie Rady Ministrów w składzie, gdy premierem rządu był Donald Tusk, to mogłaby się odbyć w więzieniu, bo 13 członków tego gabinetu ma problemy z wymiarem sprawiedliwości - powiedział w sobotę w Elblągu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Jacek Ozdoba PiS PO polityka kampania wyborcza Ministerstwo Klimatu i Środowiska Prawo i Sprawiedliwość Elbląg Sławomir Nowak

Politycy PO ciągle praktykują "doktrynę Neumanna". Mimo afer bronią kolegów "jak niepodległości"

- Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a (…). Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - mówił jeszcze kilka lat temu członek PO Sławomir Neumann. Jak się wielokrotnie okazywało, stworzona przez niego "doktryna Neumanna" jest wciąż bliska także wielu innym politykom Platformy Obywatelskiej, w tym jej liderowi Donaldowi Tuskowi, którzy po każdej kolejnej aferze stają murem za oskarżanymi kolegami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Sławomir Neumann Tomasz Grodzki Sławomir Nowak

Sawicka, Nowak, Grodzki. Przypominamy największe afery z nazwiskami polityków PO

Beata Sawicka, Sławomir Nowak, Stanisław Gawłowski, czy wreszie Tomasz Grodzki. Nazwiska polityków Platformy Obywatelskiej pojawiają się w wielu sprawach związanych z podejrzeniem korupcji. Przypominamy najgłośniejsze doniesienia, wyroki i stawiane politykom zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Platforma Obywatelska opozycja Beata Sawicka Sławomir Nowak Stanisław Gawłowski Tomasz Grodzki

Znajomy byłego ministra Sławomira Nowaka, Jacek P., skazany za korupcję

Na karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz 120 tys. zł grzywny warszawski sąd okręgowy skazał  gdańskiego biznesmena Jacka P. Sąd uznał go za winnego m.in. przyjmowania milionowych łapówek. Biznesmen został zatrzymany w obszernym śledztwie związanym z grupą przestępczą, którą - według śledczych - kierować miał Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak PO PSL przestępczość korupcja społeczeństwo