Polskie Radio
Section05
szczepionka

Wycofanie szczepionek AstraZeneca? Kuczmierowski: to fake news

- Można się normalnie zapisać również na szczepienia AstraZenecą, ponieważ te szczepionki są w dyspozycji punktów szczepień w całej Polsce. W żadnym stopniu drugie dawki też nie są zagrożone - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo zdrowie szczepienia szczepionka AstraZeneca Aleksander Ziemiańczyk Koronawirus w Polsce COVID-19

"Takie pomysły nie są nawet rozważane". RARS o rzekomym wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneki

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dementuje informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Takie pomysły nie są nawet rozważane – podkreśliła Agencja w komunikacie. Z powodu problemów z dostawami szczepionek AstraZeneca zdecydowano o priorytecie szczepień drugą dawką – dodano.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie AstraZeneca POLSKA społeczeństwo

Kłopoty z dostawami AstraZeneki. Kuczmierowski: priorytetowo będą realizowane szczepienia drugą dawką

- Z powodu problemów z dostawami do Polski szczepionek przeciw COVID-19 od firmy AstraZeneca zdecydowano o tym, aby priorytetowo obsługiwać szczepienie drugą dawką i czasowo nie podawać pierwszych dawek preparatu – przekazał  prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus pandemia zdrowie POLSKA społeczeństwo

"Zwiększą bezpieczeństwo w krajach turystycznych". Maria Libura o znaczeniu certyfikatów covidowych

Europosłowie zaapelowali do Komisji Europejskiej, by ta dopilnowała bezproblemowego wdrożenia certyfikatów covidowych od 1 lipca w całej Unii Europejskiej. Gościem Polskiego Radia 24 była Maria Libura (ekspert ds. zdrowia, kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), która mówiła o roli i znaczeniu "paszportów" covidowych. - Paszportem covidowy mówi o tym, że dana osoba poruszająca się nie stanowi zagrożenia dla kraju docelowego - podkreśliła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo podróże

"Jest tylko jeden sposób na uniknięcie kolejnej fali epidemii". Premier apeluje, aby się szczepić

- Apeluję do wszystkich, aby się szczepić, dzisiaj szczepionki dostępne są dla wszystkich - powiedział w Turku (woj. wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd od końca kwietnia konsekwentnie przedstawia zmiany dotyczące obostrzeń epidemicznych.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki infografika POLSKA