Polskie Radio
Section05
szewc

Szewc z Łodzi ponownie uszył buty dla Owsiaka. "Każda para jest unikatowa"

Szewc z Łodzi Piotr Świątek już po raz kolejny uszył buty dla Jurka Owsiaka, który poprowadzi w nich 32. finał WOŚP. Powstała też bliźniacza para, która wkrótce trafi na licytację. Buty są w kolorze czarnym, tradycyjnie z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na czubku. Druga, bliźniacza para butów trafi na licytację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOŚP WOŚP 2024 buty Jerzy Owsiak szewc Łódź

Małe i średnie firmą tracą na przerwanych łańcuchach dostaw. Jest najnowsze badanie

Zerwane łańcuchy dostaw m.in. w wyniku wojny na Ukrainie wpłynęły negatywnie na działalność blisko 47 procent małych i średnich firm - wskazano w badaniu Skaner MŚP. W tej grupie niemal co trzeci przedsiębiorca wskazał na konieczność szukania nowych dostawców i zamienników.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekonomia społeczna ekonomia małe i srednie przedsiębiorstwo sklep sklepy sklepy stacjonarne rzemiosło szewc zegarmistrz żywność POLSKA społeczeństwo

Szewska pasja pani Czesławy. Reportaż "Pracuję, więc żyję" [POSŁUCHAJ]

Niepozorny zakład szewski przy ulicy Gwarnej we Wrocławiu. Czas tu jakby się zatrzymał: niemieckie maszyny do szycia napędzane nożnie, tradycyjne narzędzia szewskie... To królestwo 84-letniej pani Czesławy Łaby. Zawód wybrała sobie sama, choć ojciec nalegał, żeby została nauczycielką – ona wolała jednak pracę przy butach. Od lat jest na emeryturze, ale nadal chce i lubi pracować.
Zobacz więcej na temat:  Magda Skawińska reportaż buty naprawa Wrocław praca PRL społeczeństwo szewc

Niezwykły zakład szewski na mapie Warszawy. Reportaż "U szewca Bena" [POSŁUCHAJ]

W czasie pandemii z map polskich miast zniknęło wiele małych punktów usługowych. Tak też stało się z zakładem szewskim pana Bena. Przez lata miejsce odwiedzało wielu znanych ludzi ze świata kultury i sztuki. Dla wielu warszawiaków to koniec pewnej epoki. Pan Ben był nie tylko szewcem, a jego skład dla wielu stanowił miejsce magiczne.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż STYL ŻYCIA Urszula Żółtowska-Tomaszewska szewc