Polskie Radio
Section05
wakacje 2017

Wakacje na kredyt: jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Prawie połowa Polaków zamierza w tym roku skorzystać z uroków letniego urlopu. Na taki wypoczynek wydamy średnio 2 tys. 867 zł – wynika z badania firmy Provident. Niestety wciąż by poszaleć na wakacyjnych wyjazdach, połowa z nas musi oszczędzać,  a ponad 800 tys. osób zaciągnie pożyczkę na ten cel. Na co uważać, by nie wpaść w spiralę zadłużenia?
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2017 wakacje turystyka pieniądze Elżbieta Szczerbak

Polscy turyści wracają do Egiptu

Polscy turyści wracają do Egiptu. Jeszcze kilka lat temu co roku wyjeżdżało tam 600 tys. osób. Zawirowania polityczne spowodowały, że liczba chętnych na wakacje w tym regionie spadła. Jak pokazują jednak tegoroczne dane biur podróży, Egipt wraca do łask. Dynamika wzrostu sprzedaży wycieczek do tego kraju przekracza 90 proc. względem 2016 roku. Jak przekonują przedstawiciele władz Egiptu, kurorty turystyczne są bezpieczne, dodatkowo wdrażany jest też system ochrony lotnisk.
Zobacz więcej na temat:  Egipt turystyka wakacje wakacje 2017

Wakacje z Czwórką. Sprawdź naszą letnią ramówkę!

1 lipca wystartowała letnia ramówka Czwórki. Oprócz nowych audycji muzycznych, pojawiły się stałe wakacyjne pozycje. Wśród nich relacje z festiwali muzycznych (Audioriver, Ostróda Reggae Festival) oraz cykle związane z bezpieczeństwem w czasie urlopów. Ponadto dziennikarze Czwórki dzielą się wakacyjnymi propozycjami spędzania wolnego czasu - od tanich metod podróżowania, przez "podsłuchiwanie" przyrody, po fachowe wsparcie przy weekendowych remontach.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka lato wakacje wakacje 2017