Polskie Radio
Section05
wybory w Polsce

Napieralski: ten, kto przekroczy cienką linię brutalności w polityce, przegra najbliższe wybory

 - Wydawało się, że ta linia już dawno została przekroczona, ale doświadczenie pokazuje, że jeszcze nie. Takich napięć jak obecnie kiedyś nie było, reakcje ludzi pokazują, że jesteśmy bardzo podzieleni. Powinniśmy zejść z tej emocji politycznej i naprawdę prowadzić poważną dyskusję - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  inflacja POLSKA Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska polityka wybory w Polsce Grzegorz Napieralski koalicja obywatelska

Przesunięcie wyborów samorządowych. Poseł PiS: nie będzie kłopotów z przekonaniem prezydenta

- Jeśli chodzi o sprawę przesunięcia wyborów samorządowych, myślę, że nie będzie żadnego kłopotu z przekonaniem pana prezydenta. Jeśli zaś chodzi o sprawę zmiany ordynacji wyborczej, myślę, że kwestia jest jeszcze otwarta - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek wybory samorządowe wybory parlamentarne wybory w Polsce PiS POLSKA polityka

Tusk chce legalnej aborcji. Małecki: chce obciąć prawe skrzydło w PO

- Słowa Donalda Tuska były obliczone po to, żeby obciąć w swojej partii skrzydło prawicowe. Zauważył, że nie ma co szukać nowych wyborców po prawej stronie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" była także Daria Gosek-Popiołek z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk aborcja wybory w Polsce Platforma Obywatelska lewica POLSKA polityka Polskie Radio 24

Prezes PiS w Nowym Targu odpowiada opozycji: nie kradniemy, naszym celem jest wzrost poziomu życia Polaków

- Zrobimy wszystko, by wzrost poziomu życia, który nastąpił za naszych rządów, został ochroniony i utrzymany - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Targu. Wyliczył środki zaradcze, jakie rząd podjął, by walczyć z inflacją. Odpowiedział też na zarzuty opozycji. - My nie pozwalamy kraść. I to jest ta zasadnicza różnica między nami i naszymi poprzednikami - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory w Polsce regiony podkarpackie małopolskie GOSPODARKA inflacja

Bronisław Komorowski krytykuje Donalda Tuska. "Osłabia szanse PO"

Były prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że "deklaracja lidera PO Donalda Tuska ws. aborcji osłabia szanse Platformy Obywatelskiej na łowienie wyborców w centrum i po stronie centroprawicowej". Przyznał, że jest zdziwiony słowami Tuska dotyczącymi liberalizacji prawa aborcyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Bronisław Komorowski Platforma Obywatelska aborcja zabójstwo rodzina wybory w Polsce POLSKA Europa

Opozycja z jedną listą na wybory? Myrcha: im mniej rywalizacji, tym lepiej

- Uważam, że trzeba minimalizować rozczłonkowanie sił politycznych będących po stronie demokratycznej. Im mniej rywalizacji między nami, im większe skupienie na PiS, tym większa szansa na wygraną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO Arkadiusz Myrcha. - Powinniśmy polegać na twardej matematyce, na twardych badaniach, a te pokazują, że zjednoczona lista ma największe szanse - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja wybory w Polsce Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska wybory sondaże

"Próba pozyskania młodych wyborców". Dr Anusz o debacie Trzaskowski-Hołownia

- Najbardziej jednoznaczny przekaz ze strony polityków jest skierowany do ludzi młodych, a kwestie obyczajowe, światopoglądowe, w co wchodzą kwestie związków partnerskich, czy ustawa o przerywaniu ciąży, są udziałem debaty wśród ludzi młodych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz komentując spotkania na Campusie Polska Przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Andrzej Anusz polityka opozycja wybory w Polsce

Zjednoczona Prawica na czele, w Sejmie sześć ugrupowań. Zobacz najnowszy sondaż

Kolejny sondaż daje Zjednoczonej Prawicy zwycięstwo w nadchodzących wyborach. Gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę chciałoby zagłosować 36 procent badanych - wynika z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem 28,1 procent.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość rząd opozycja Sejm wybory w Polsce sondaż POLSKA polityka

Na co postawi opozycja w kampanii wyborczej? Prof. Kleiber wskazuje dwa tematy

Sprawy światopoglądowe nie będą dominującą sprawą w opozycyjnej kampanii wyborczej - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze". - Opozycja sama ma problem z tą sprawą i skoncentruje się na problemach, które jest w stanie w miarę jednolicie reprezentować; to będą rzeczy związane z gospodarką, polityką zagraniczną - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Michał Kleiber POLSKA opozycja polityka wybory w Polsce

Tusk usunie się w cień w czasie kampanii wyborczej? O tym, czy to możliwe, mówią w PR24 publicyści

- Donald Tusk jest przeciwskuteczny, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych głosów, ale nie da się odsunąć na czas kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był też Paweł Krulikowski, publicysta, Uniwersytet Warszawski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja wybory w Polsce Platforma Obywatelska Donald Tusk Grzegorz Schetyna