Polskie Radio
Section05
zdrowie

COVID-19 w szeregach policji. Od początku pandemii zachorowało ponad 23 tys. funkcjonariuszy

- Od początku pandemii na kwarantannie przebywało ponad 38,7 tys. funkcjonariuszy, zachorowało na COVID ponad 23,1 tys. policjantów, a 21 niestety choroba pokonała - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Dodał, że obecnie na koronawiursa choruje około 40 policjantów.
Zobacz więcej na temat:  policja pandemia COVID-19 koronawirus zdrowie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wspólne reguły luzowania ograniczeń w podróżowaniu. Jest zgoda krajów UE

Jest zgoda w Unii Europejskiej na wspólne reguły łagodzenia ograniczeń w podróżowaniu podczas wakacji. Ambasadorowie państw członkowskich przyjęli rekomendacje Komisji w tej sprawie. Ostatecznie jednak to rządy unijnych krajów będą decydowały kogo wpuszczają na swój teren, a pod uwagę ma być brana sytuacja epidemiczna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus wirus zdrowie podróże Europa Unia Europejska COVID-19

Wycofanie szczepionek AstraZeneca? Kuczmierowski: to fake news

- Można się normalnie zapisać również na szczepienia AstraZenecą, ponieważ te szczepionki są w dyspozycji punktów szczepień w całej Polsce. W żadnym stopniu drugie dawki też nie są zagrożone - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo zdrowie szczepienia szczepionka AstraZeneca Aleksander Ziemiańczyk Koronawirus w Polsce COVID-19