Polskie Radio

Sportowe emocje i dźwięki karnawału. Polskie Radio na sobotę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 19:00
W Zakopanem będziemy jedenasty raz obchodzić Światowy Dzień Śniegu i relacjonować konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Poradzimy też - jak wybrać dobrego projektanta wnętrz atrakcja i opowiemy o atrakcji turystycznej Białegostoku - WidziMisiach. Pełnię różnorodnych karnawałowych emocji dostarczy koncert Oriany Masternak i Justyny Danczowskiej w "Miejscówce z Dwójką". 
Studio Programu Pierwszego Polskiego Radia
Studio Programu Pierwszego Polskiego RadiaFoto: A.Szozda
logo

09.00-12.00 - "Jedyne takie miejsce" - zaprasza Sława Bieńczycka

16 stycznia 2022 już po raz jedenasty Zakopane świętować będzie Światowy Dzień Śniegu - FIS World Snow Day. Jest on częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) "Bring Children to the Snow", która ma promować nie tylko zabawę na śniegu, ale również edukację związaną ze śniegiem. To będzie weekend pełen różnego rodzaju aktywności sportowych i naukowych. Wśród gości audycji będą m.in. Anna Karpiel-Semberecka, która opowie o idei wydarzenia, poprzednich edycjach oraz dlaczego Dzień Śniegu na dobre zadomowił się w Zakopanem. Porozmawiamy również z Markiem Kotem z Tatrzańskiego Parku Narodowego, który co roku pisze nowe słowa do piosenki na Dzień Śniegu i w ramach Dnia Śniegu prowadzi warsztaty w śnieżnym laboratorium.

Z aktorem Mateuszem Janickim porozmawiamy z kolei o filmie "Marusarz Tatrzański orzeł", który przedstawia karierę i życie polskiego, legendarnego skoczka narciarskiego Stanisława Marusarza. To własnie ten bohater został wicemistrzem świata w Lahti w 1938 roku. Spektakularny skok Marusarza w garniturze podczas Turnieju Czterech Skoczni w 1966 roku, stał się z kolei pretekstem do opowiedzenia jego losów, a także historii jego siostry Heleny - utalentowanej narciarki, uczestniczki Ruchu Oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 roku. Widzowie będą mogli zobaczyć film 16 stycznia o godz. 18.20 po zakończeniu transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Kinga Ripper opowie z kolei o aktywnościach rodzinnych w ramach Dnia Śniegu. Ratownicy TOPR będą uczyć najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym, przestrzegą przed niebezpieczeństwami w górach jakie niesie za sobą zima, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat różnych gatunków śniegu, opowie skąd się bierze śnieg, dzieci będą mogły wziąć udział w śnieżnym laboratorium, Nadleśnictwo Nowy Targ będzie prowadzić edukację leśną o zimowym życiu zwierząt a zakopiańska Policja wraz z Komendą Główną Policji z Warszawy będzie edukować dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego. Nie zabraknie również stoiska ekologicznego, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska będą edukować dzieci na temat proekologicznych zachowań.

Ponadto w audycji: Andrzej Grabowski - o Pucharze Świata w skokach narciarskich Zakopane; Skitury czyli jak sportowcy amatorzy męczą się w górach - relacja Pawła Pawicy; Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim - relacja Przemysława Bolechowskiego.

16.00-18.00 - Relacje z konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem 

Po grudniowych zawodach w Wiśle nadszedł czas na stolicę polskich Tatr. Najlepsi skoczkowie będą rywalizować w Zakopanem. Relacje w radiowej Jedynce - w sobotę i niedzielę, 15 i 16 stycznia. A zawody śledzić będą dziennikarze Programu 1: Andrzej Grabowski, Rafał Bała i Marek Solecki

17.05 - "Moja lista przebojów" - zaprasza Iza Żukowska

logo

00.00-01.00 - "Jam session" - prowadzi Przemysław Psikuta

01.00-07.00 - "Fantazja polska" - prowadzi Ewa Szczecińska

Tadeusz Szeligowski Koncert fortepianowy, wyk. Bogdan Czapiewski - fortepian, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej, dyr. Mariusz Smolij; Kwintet na instrumenty dęte, wyk. LutosAir Quintet; Władysław Szpilman Suita Życie maszyn, wyk. Andrzej Ślązak - fortepian; Roman Maciejewski Suita hiszpańska, wyk. Ksawery Jastrzębski, Piotr Przedbora - gitary, Kołysanka, wyk. Ksawery Jastrzębski, Piotr Przedbora - gitary, Łukasz Jankowski - flet, Igor Kret - czelesta, Julia Wrońska - skrzypce, Natalia Gidlewska - altówka, Małgorzata Latoszek - wiolonczela; Karol Rathaus Sonata na skrzypce i fortepian, wyk. Mateusz Strzelecki - skrzypce, Andrzej Ślązak – fortepian; Karol Szymanowski Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza, wyk. Ewa Podleś - kontralt, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Aelxander Liebreich, Fantazja C-dur op. 14, wyk. Andrzej Tatarski - fortepian; Witold Lutosławski Koncert na orkiestrę, wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Alexander Liebreich; Stanisław Moniuszko Fraszki na fortepian, wyk. Marcin Łukaszewski - fortepian; Eugeniusz Knapik Sonata na flet solo, wyk. Grzegorz Olkiewicz – flet; Henryk Mikołaj Górecki 3 Diagramy, wyk. Grzegorz Olkiewicz - flet, Trzy utwory w dawnym stylu, wyk. Orkiestra Kameralna Capella Bydgosiensis, dyr. Anna Jaroszewska-Mróz; Alfons Szczerbiński Fuga A-dur, Fuga d-moll, wyk. Julian Gembalski - organy; Julian Gembalski Wariacje chorałowe Witaj Gostyńska Matko Różańcowa, wyk. Julian Gembalski; Stanisław Moniuszko Msza łacińska Des-dur, wyk. Marta Boberska - sopran, Agnieszka Rehlis - alt, Rafał bartmiński - tenor, Jarosław Bręk - bas, Andrzej Białko - organy, Chór Filharmonii Narodowej, dyr. Henryk Wojnarowski; Leopold Godowski Metamorfozy symfoniczna na tematy z Johannesa Brahmsa, Passacaglia, wyk. Łukasz Kwiatkowski - fortepian; Tadeusz Baird Colas Breugnon suita w dawnym stylu, wyk. Orkiestra Kameralna Capella Bydgosiensis, dyr. Anna Jaroszewska-Mróz; Tadeusz Szeligowski Koncert na orkiestrę, wyk. Orkiestra Symfoniczna Filiharmonii Poznańskiej, dyr. Mariusz Smolij; Mikołaj Zieleński Offertoria et communiones (wybór), wyk. Collegium Zieleński, dyr. Stanisław Gałoński. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Piotr Kędziorek 

Fenomen religijności to jeden z najważniejszych elementów kultury ludowej. O ile byłby uboższy, gdyby nie barwne historie i opowieści o życiu świętych?

10.00-12.00 - "Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show" - prowadzi Waldemar Malicki 

Powrót do wędrówek romantycznych z początku XIX wieku

12.00-13.00 - "Mazurek słucha" / Dariusza Gajewskiego - prowadzi Robert Mazurek

13.00-15.00 - "Duża czarna" - prowadzi Przemysław Psikuta

15.00-17.00 - "Dwie do setki" / Diamentowe batuty: Stefan Rachoń - opr. Andrzej Zieliński

17.00-19.00 - "Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki" - prowadzi Jacek Hawryluk

Audycja z udziałem Marka Brachy, Kacpra Miklaszewskiego i Andrzeja Sułka

Robert Schumann - Karnawał op. 9. 

19.00-19.30 - "Miejscówka z Dwójką" / Oriana Masternak, Justyna Danczowska

"Miejscówka z Dwójką" będzie, jak to w karnawale, pełna różnorodnych emocji! Będzie tanecznie, zabawnie, ale też nostalgicznie, a wszystko to w przepięknym wnętrzu Pałacu Potockich przy krakowskim Rynku - zapowiadają Oriana Masternak i Justyna Danczowska, które usłyszymy i zobaczymy w najbliższym wydaniu audycji. Podczas koncertu wyruszymy z Państwem w muzyczną podróż: usłyszymy rozrywkowe brzmienie Paryża, nostalgiczną melodię rosyjską, ale też bardziej elegancką muzykę Wiednia. Wieczór zakończy chwila wyciszenia z Brahmsem - dodają artystki.

Oriana Masternak jest skrzypaczką, kameralistką, pedagożką krakowskiej Akademii Muzycznej, doktor habilitowaną sztuk muzycznych. Wielokrotnie nagradzana interpretatorka i badaczka muzyki polskiej, zarówno tej zapomnianej, jak i najnowszej. Artystka regularnie koncertuje jako solistka i, przede wszystkim, jako kameralistka w Azji, obu Amerykach i większości krajów Europy, prezentując wszechstronny repertuar, obejmujący arcydzieła wszystkich epok oraz prawykonania utworów jej dedykowanych. Jak podkreślają krytycy, jej grę cechuje "piękny dźwięk, niezwykle bogate barwy, nieskazitelna intonacja, naturalne frazowanie". Od 2014 roku współtworzy Messages Quartet - zespół specjalizujący się w wykonawstwie polskiej muzyki kameralnej.

Justyna Danczowska to znakomita krakowska pianistka i kameralistka, swoje umiejętności doskonaliła m.in. w Bazylei w mistrzowskiej klasie Krystiana Zimermana i w Zurychu w klasie Konstantina Scherbakova. Nagradzana na konkursach w kraju i za granicą, doceniana przez melomanów na całym świecie, koncertowała na całym świecie z takimi artystami jak Ilya Gringolts, Kaja Danczowska, Bartosz Koziak, Agata Szymczewska oraz Piotr Pławner. Od 2006 roku pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako pianistka-kameralistka.​

W zeszłym roku współpraca artystek zaowocowała płytą "Parallels" (DUX). W prasie można przeczytać, że "od wykonywanej przez Orianę Masternak i Justynę Danczowską muzyki, trudno się oderwać. Zachwyca znakomity warsztat obu instrumentalistek, ale też świetna współpraca i porozumienie. W każdym z (…) utworów ujawnia się indywidualizm, zarówno skrzypaczki jak pianistki w budowaniu nastroju i prowadzeniu muzycznej narracji".

Transmisja na antenie PR2, na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

19.30-20.00 - "Wieczór ze słuchowiskiem" / Marek Ławrynowicz "Bocian"

Prod. 2003, reżyseria Jan Warenycia, realizacja akustyczna Maria Olszewska, opracowanie muzyczne Małgorzata Małaszko

Obsada: Obsada: Łukasz Lewandowski (Józek Tyka), Monika Kwiatkowska (Maryśka, żona Józka), Tomasz Zaliwski (Wójt), Jacek Rozenek (Policjant), Ryszard Nawrocki (Profesor), Jarosław Gajewski (Proboszcz).

20.00-23.00 - "Opera pod gwiazdami" - prowadzi Marcin Majchrowski

Gioachino Rossini Il barbiere di Siviglia - opera w dwóch aktach (Wiedeń, 28.09.2021).

wyk. Juan Diego Flórez - tenor (Habia Almaviva), Vasilisa Berzhanskaya - mezzosopran (Rozyna), Etienne Dupuis - baryton (Figaro), Paolo Bordogna - bas (Doktor Bartolo), Ildar Abdrazakov - bas (Don Basilio), Ruth Brauer-Kvam (Ambrogio, służący Doktora Bartolo), Stefan Astakhov - baryton (Fiorello), Aurora Marthens - sopran (Berta), Alejandro Pizarro-Enríquez - baryton (Oficer), Chór Wiedeńskiej Opery Państwowej, Orkiestra Wiedeńskiej Opery Państwowej, dyr. Michele Mariotti. 

23.00-00.00 - "Kryzys wieku średniego" - audycja Łukasza Modelskiego i Łukasza Kozaka

Fantastyczne bestie, dwugłowi ludzie, dziwadła - porozmawiamy o "Liber monstrorum". To dzieło z przełomu VII i VIII wieku autorstwa anglosaskiego zakonnika. Twórca zebrał w nim pochodzące z różnych źródeł przyrodniczo - etnograficzne opowieści. Całość dzieli się na trzy księgi, z których pierwsza traktuje o ludzkich monstrach, druga o egzotycznych bestiach, trzecia, najkrótsza - o wężach.


logo

00.00-02.00 - "W rytmie na trzy" - Tomasz Dudek

02.00-04.00 - "AnagrammarganA" - Michał Margański

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Mateusz Drozda

05.00-06.00 - "Trójka budzi / jazz & bass" - Michał Grabkowski

06.00-09.00 - "Zapraszamy na weekend" - Tomasz Miara 

W audycji m.in. o tym, że Wrocław ma krasnale, a Białystok będzie miał... WidziMisie. Kilkudziesięciocentymetrowe figurki niedźwiadków to nowa atrakcja turystyczna Białegostoku. Powiemy również o ogólnopolskiej, wielkiej zbiórce książek, o zimowych wyprawach nad jeziora oraz o kłopotach Złotych Globów. Będzie też o badaniach nad psimi mózgami oraz o znaczeniu papierowych encyklopedii. Na deser - będziemy świętować Dzień Bajgla. 

09.00-10.00 - "Śniadanie w Trójce" - Beata Michniewicz

Goście: Radosław Fogiel - Prawo i Sprawiedliwość, Maciej Gdula - Nowa Lewica, Izabela Leszczyna - Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska), Paweł Szrot - Kancelaria Prezydenta.

Audycja transmitowana online; stream na Facebooku i Twitterze Trójki, w serwisie YouTube.com oraz stronach internetowych Polskiego Radia

10.00-12.00 - "Audycja podzwrotnikowa / Wyspa na prerii" - Wojciech Cejrowski

12.00-13.00 - "Trzy gramy Redbada" - Redbad Klynstra-Komarnicki 

Gość: Magdalena Smolanka, architekt wnętrz, malarka. Nowy rok - nowe wnętrze. Porządku nie trzeba zaczynać jednak od swojej głowy. Czasami wystarczy zmienić coś w pomieszczeniu, w którym pracujemy, wypoczywamy, śpimy. Jakie są zatem główne założenia i najczęstsze błędy w sztuce użytkowej? Przy okazji porozmawiamy o tym, jak wybrać dobrego projektanta. 

13.00-14.00 - "Zimna fala" - Michał Migała

14.00-15.00 - "Świat do trzeciej" - Witold Lazar 

15.00-16.00 - "Francuski łącznik" - Monika Małkowska 

16.00-17.00 - "Trójkowo, filmowo" - Ryszard Jaźwiński 

W audycji podsumowanie Złotych Globów 2022. Opowiemy również o zagranicznej premierze w naszych kinach - "Titane" w reżyserii Julii Ducournau (Złota Palma na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes) - rozmowa z krytykiem filmowym Kubą Armatą. Połączymy się również  z Veronicą Andersson ze Sztokholmu, która jest odpowiedzialna za promocję oscarową krótkometrażowego filmu Tadeusza Łysiaka "Sukienka" (znajdującym się wśród 15 tytułów na krótkiej liście oscarowej w kategorii: najlepszy krótkometrażowy film aktorski). Będzie też spotkanie z polsko-francuskim reżyserem Raphaelem Lewandowskim oraz rozmowa z filmoznawcą doktorem Tomaszem Adamskim (m.in. o związanym z dawnym polskim kinem Benjaminie Zemachu, nominowanym do Oscara już w 1936 roku, w istniejącej wtedy kategorii: najlepsza reżyseria tańca, w filmie "She") przy okazji otwarcia wystawy inscenizowanych fotografii "Wyśniona historia kina na Podlasiu". 

17.00-18.00 - "Wykonane w Polsce" - Tomasz Żąda

18.00-19.00  - "Dym na wodzie" - Leszek Adamczyk 

19.00-00.00 - "Departament rytmu" - Łukasz Ciechański 


logo

08.06 - "Polki" - zaprasza Magdalena Merta

W audycji przypomnimy postać Ewy Szelburg-Zarębiny. Ta powieściopisarka, poetka, dramaturg, eseistka, najbardziej była znana z twórczości dla dzieci i młodzieży, była też Pierwszym Kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu.

20.35 - "Ideo-pop" - zaprasza Krzysztof Wołodźko

Świat zmierza ku katastrofie. Naukowcy od lat biją na alarm i choć ludzkość podejmuje pewne działania, to wciąż za mało, by uchronić nas przed zbliżającą się klęską ekologiczną. Film "Nie patrz w górę" to satyra współczesności, nas samych i narzędzi, jakimi się posługujemy. Gościem audycji będzie dr Michał Zabdyr-Jamróz, politolog i adiunkt w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

logo

09.00-10.00 - "Sobotologia" - Szymon Jaworski

Ferie okiem studenta, czyli magiczny czas… sesji egzaminacyjnej. Jedni w ferie odpoczywają; inni uczą się do sesji. Styczeń jest też miesiącem rekrutacji na studia zagraniczne. W audycji opowiemy też o charytatywnym Szlachetnym Meczu, organizowanym przez studentów Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, które powraca po dwuletniej przerwie.

10.00-11.00 - "Światła wielkiego miasta" - Martyna Matwiejuk

Wizyta w jednym z najpiękniejszych miasteczek Rumunii. A Braszów wyróżnia się na mapie tego kraju

12.00-13.00 - "In English please…" - Ada Janiszewska

Piotr był uczniem Technikum Mechatronicznego w Warszawie, kiedy wyjechał na staż zawodowy do Hiszpanii. Dzisiaj jest już studentem i ambasadorem Eurostażystów - sieci absolwentów staży zagranicznych w Erasmus+. Ostatnio odwiedził Maltę, gdzie poznał innych członków tej sieci z całej Europy. Piotr opowie jak przebiegał jego staż w Hiszpanii i czego można się podczas wyjazdu spodziewać, a Izabela Laskowska podpowie, jak można ubiegać się o takie zagraniczne doświadczenie zawodowe.

14.00-15.00 - "Zaklinacze czasu" - Kuba Jamrozek

Bohaterem audycji będzie Kusy - lekkoatleta, wielokrotny mistrz Polski w biegach średnich i długich, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles 1932 roku. Po prostu - Janusz Kusociński. Był nie tylko uczestnikiem życia sportowego II Rzeczypospolitej, ale też członkiem walczącego podziemia w czasach II wojny światowej. O olimpijczyku w roku Igrzysk olimpijskich opowie Gabriela Jatkowska. W audycji pojawi się też niesamowita opowieść z cyklu "Co się wydarzyło?". Tym razem zajmiemy się tańczącą plagą, czyli najbardziej tajemniczą epidemią, jaka kiedykolwiek nękała ludzkość.

00.00-02.00 - "Basstion" -  Marcin Hubert "Harper"

Po północy w audycji: Spisek Jednego i retransmisja jego DJ-skiego występu z ubiegłorocznego występu Drum Basstion w Srebrnej Górze, a także Brytyjczyk Damian’s Ghost, nowy artysta londyńskiej oficyny i muzyka jungle oraz drum & bass w bardziej atmosferycznym wydaniu.


logo
                                     

10.00-11.00 - "Rodzinny W-F" - Audycja plenerowa z Zakopanego w Światowy Dzień Śniegu.

15.00-16.00 - "Dawno, dawno temu" - Cenne dzieła, które zgromadzili August II i August III, utworzyły jeden z najważniejszych i najwspanialszych w XVIII-wiecznej Europie zbiorów sztuki. Kilkaset z tych obiektów prezentowanych jest na wystawie "Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej" w Muzeum Łazienki Królewskie. O szczegółach w programie z Małgorzatą Grąbczewską, zastępcą dyrektora ds. muzealnych w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

18.00-19.00 - "Kuferek przyjemności" - Zuzia i jej mama Asia opowiedzą o wyprawach w góry. Jak się przygotowali, gdzie nocowali i podczas ich ostatniej rodzinnej wędrówki po masywie górskim Babiej Góry. 


21.00-22.00 - "Dziecko w drodze" - Rozmawiamy o polowaniu na Zorzę Polarną. Co to jest zorza, gdzie ją można zobaczyć i jak się przygotować, żeby zrobić dobre zdjęcia tego niesamowitego zjawiska.

22.00 - "Stare, znane, zapomniane" - Gościem będzie Mieczysław Jurecki. Opowie o swoich początkach, wcieleniu się w rolę kaskadera a przede wszystkim opowie o powstawaniu drugiej płyty pod szyldem Mechanik zatytułowanej "Szuja" (rok 1989). Poza tym sprawdzimy co było na szczycie brytyjskiej listy przebojów wśród singli, równo 60 lat temu. W drugiej godzinie gwiazdą będzie zapomniana aktorka, modelka a także piosenkarka Pia Zadora, artystka o polskich korzeniach, autorka jednego z największych przebojów 1984 roku "When The Rain Begins To Fall" nagranego w duecie z Jermaine Jacksonem. A skoro mamy karnawał w Pół Pięknej Płyty "biały kruk" na winylowym nośniku, jej druga płyta "Let's Dance Tonight".


.

          

10.00 - "Chopin. Konteksty, kontrasty, konfrontacje" - Maciej Grzybowski [PREMIERA]

Główną pozycją najbliższej audycji będzie Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. Dzieło usłyszymy w wykonaniu Murraya Perahii i Izraelskich Filharmoników pod batutą Zubina Mehty.

14.00 - "Metafizyka Chopinowska" - dr Kamila Stępień-Kutera [PREMIERA]

Autorka przedstawi życie i twórczość niemieckiego kompozytora przełomu klasycyzmu i romantyzmu Friedricha Kuhlaua.

19.00 - "Orkiestra epoki Chopina" - Piotr Deptuch [PREMIERA]

W najbliższej audycji posłuchamy m.in. młodzieńczego, nieukończonego Koncertu skrzypcowego C-dur Beethovena, "La Folia di Spania" Antona Eberla oraz Symfonii dramatycznej "Romeo i Julia” Hectora Berlioza.


Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Wystartował Puchar Zakopanego w Narciarstwie. Lepiej być nie mogło!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 10:45
Wymarzona pogoda, świetnie przygotowana trasa w Ośrodku Narciarsko – Rekreacyjnym HARENDA i emocjonująca rywalizacja na stoku – za nami bardzo udana, pierwsza edycja amatorskich zawodów o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2022 oraz Pucharu Dzieci – Szkolnej Ligii Sportów Zimowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Sportowe Polskiego Radia. Dziś poznamy zwycięzców!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 20:49
Dziś wieczorem, podczas specjalnego wydania "Kroniki sportowej", nastąpi ogłoszenie zwycięzców Nagród Sportowych Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego. Zostaną one przyznane w czterech kategoriach: Trener Roku, Sportowiec Roku, Wydarzenie e-sportowe oraz Nagroda Specjalna Kroniki Sportowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TSA i Andrzej Nowak na Trójkowej scenie [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 20:00
Niepodrabialne brzmienie gitary zmarłego 4 stycznia Andrzeja Nowaka można było usłyszeć w niedzielny wieczór w Trójce. Zaprezentowaliśmy nagranie koncertu zespołu TSA, który zagrał w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 1998 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od muzy Grubsona i szaleństwo na stoku. To już ostatni weekend ferii!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 06:00
Podczas tych ferii sięgaliśmy do takich książek, jak "Grubson. Na szczycie", czy do "Antologii polskiego rapu", rozwiązywaliśemy mrożące krew w żyłach zagadki z całego świata, ale sprawdzaliśmy też, co warto zobaczyć w najpiękniejszych miastach w Polsce i na których stokach koniecznie poszusować. Muzycznie, sportowo, ale i odrobinę naukowo - kończymy ferie z przytupem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masternak i Danczowska. Karnawałowo, tanecznie i nostalgicznie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 19:30
– Nasza "Miejscówka z Dwójką" będzie, jak to w karnawale, pełna różnorodnych emocji! Będzie tanecznie, zabawnie, ale też nostalgicznie, a wszystko to w przepięknym wnętrzu Pałacu Potockich przy krakowskim Rynku – zapowiadały Oriana Masternak i Justyna Danczowska, które usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w ostatnim wydaniu audycji (15.01). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:20
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
rozwiń zwiń