X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Zybała

Ekspert: Banaś musi się bronić, bo czuje, że nie ma poparcia

- Zakładając, że Marian Banaś jest niechętny bądź obojętny PiS, to ta operacja mogłaby się wydawać korzystna dla polskiego państwa - kontrole NIK byłyby bardziej obiektywne. Z drugiej strony mamy na tym stanowisku człowieka, który jest obciążony bardzo poważnymi zarzutami - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Zybała, ekspert ds. polityki publicznej (SGH).
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Prawo i Sprawiedliwość polityka Andrzej Zybała Krzysztof Świątek Polskie Radio 24 POLSKA

Prof. A. Zybała: od czasów PO trwa regres w życiu publicznym

- Od kliku lat widzę w życiu publicznym regres. Wydaje mi się, że to się zaczęło za PO. Premier Donald Tusk absolutnie ponosi odpowiedzialność profesjonalną - jako polityk - i odpowiedzialność moralną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybała, ekspert ds. polityki publicznej ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Najwyższa Izba Kontroli Ryszard Gromadzki reforma sądownictwa Donald Tusk Andrzej Zybała

Kampania wyborcza do PE. Spór o LGBT wpłynie na wynik?

- Rywalizacja między PiS i PO jest wyrównana - stwierdził w audycji "Spory i kontrowersje" prof. Andrzej Zybała (SGH). Według Bartłomieja Biskupa (UW) natomiast jest spora grupa wyborców niezdecydowanych, których głosy przesądzą o wyniku wyborów do PE. Henryk Domański (PAN) zaś odniósł się do sporu dotyczącego LGBT, mówiąc, że "w tej sprawie dominujące partie ustawiają się na przeciwległych biegunach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Zybała Henryk Domański polityka wybory do Parlamentu Europejskiego Marek Mądrzejewski

Polityczne wyzwania 2019 roku. Komentarze ekspertów

- Prawo i Sprawiedliwość wchodzi w ten rok z zadyszką wizerunkową - oceniła w "Pulsie Trójki" Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Andrzej Zybała ze Szkoły Głównej Handlowej wymienił natomiast wyzwania stojące przed opozycją w 2019 roku. Jednym z nich - jak stwierdził ekspert - będzie utworzenie szerokiej koalicji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka Andrzej Zybała PiS Platforma Obywatelska

Polityczne napięcie po wypadku premier Beaty Szydło

- Wypadek premier Beaty Szydło wykorzystywany jest przez opozycję jako instrument przeciwko rządzącym – stwierdził na antenie Trójki prof. Andrzej Zybała ze Szkoły Głównej Handlowej. Prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk powiedział z kolei, że "opozycja chce poprzez to wydarzenie pokazać, że jest po stronie zwykłego obywatela".
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło wypadek Trójka Łukasz Walewski POLSKA Andrzej Zybała Henryk Domański

"To jest represja dla nieswoich sędziów"

Sejm uchwalił ustawę o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Projekt zawiera przepisy określające m.in. prawa i obowiązki sędziów, sprawy immunitetu, nietykalności osobistej, odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, a także jawność ich majątków. Sprawę w "Pulsie Trójki" komentowali specjaliści, prof. Kazimierz Kik i prof. Andrzej Zybała.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zybała Kazimierz Kik Łukasz Walewski Trójka Trybunał Konstytucyjny