Polskie Radio
Section05
Bartosz Marczuk

"W 2017 roku powinno się urodzić 400 tysięcy dzieci"

- Z danych GUS wynika, że w pierwszej połowie 2017 roku urodziło się 200 tysięcy dzieci - to o 8 proc. więcej niż w 2016 roku. W roku 2017 roku powinno się urodzić 400 tysięcy dzieci. Natomiast w październiku 2014 roku GUS prognozował, że w 2017 roku urodzi się 350 tysięcy dzieci – poinformował w Polskim Radiu 24 Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci program 500+ Rodzina 500+ Bartosz Marczuk Ministerstwo Rodziny dzietność POLSKA

Anita Gargas: w Moskwie odbywało się niszczenie dowodów

Polska prokuratura czeka na odpowiedź strony rosyjskiej w sprawie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Rosji. Przeprowadzane ostatnio ekshumacje ujawniają liczne błędy. 1 czerwca to międzynarodowy dzień dziecka, jak polskim dzieciom pomaga program Rodzina 500 plus? To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Kamiński program 500+ katastrofa smoleńska Rosja ekshumacja Anita Gargas Bartosz Marczuk Sąd Najwyższy

"Nie chcemy zabrać 500 plus, chcemy program zreformować"

- W naszej ocenie 500+ zniechęca do pracy, zachęca do kombinowania o zarobkach. Nie daje pieniędzy samotnym matkom z jednym dzieckiem, a wspiera zamożnych. Często też pracownicy opieki społecznej swoim podopiecznym wypłacają więcej, niż sami zarabiają – mówiła w audycji 24 Pytania posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna polityka Paulina Hennig-Kloska dzietność Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska Bartosz Marczuk

"Program Rodzina 500 Plus zredukował ubóstwo dzieci"

1 kwietnia obchodzimy pierwszą rocznicę wdrożenia programu "Rodzina 500+". – Program zredukował o 94 proc. skrajne ubóstwo wśród najmłodszych. To fenomenalny efekt 500 Plus. Rok 2016 przejdzie do historii Polski jako ten, w którym udało się wreszcie zlikwidować niemal całkowicie nędzę polskich dzieci – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny Bartosz Marczuk Prawo i Sprawiedliwość program 500+