Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Czy sprawa premii dla ministrów wpłynie na notowania PiS?

– Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały – oświadczyła w Sejmie Beata Szydło. W polskiej przestrzeni publicznej wciąż trwa debata dotycząca premii dla ministrów i wiceministrów. Czy ta wypowiedź wpłynie na notowania partii rządzącej? – Pod względem wizerunkowym jest to obciążenie większe dla byłej premier niż dla rządu – ocenił Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times".  
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Jest wniosek o umorzenie postępowania ws. wypadku b. premier

Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała wniosek do sądu o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie wypadku rządowej limuzyny w Oświęcimiu. Prokuratorzy nie zdecydowali się skierować do sądu aktu oskarżenia przeciwko Sebastianowi K. - 21-latkowi podejrzanemu o spowodowanie wypadku. Zamiast tego chcą warunkowego umorzenia na okres próby i wpłacenia nawiązki na rzecz fundacji wspierającej ofiary wypadków.
Zobacz więcej na temat:  Oświęcim prokuratura Beata Szydło POLSKA wypadek

Ocena zmian w Polsce. Najpoważniejsze od 30 lat

W którym momencie naszej najnowszej historii znajdujemy się obecnie? Czy możemy znaleźć analogie do któregoś z etapów dziejów III RP lub wcześniejszych i czy dobrze wykorzystujemy nasze szanse? Gośćmi audycji Szukając Dziury w Całym byli: prof. Antoni Dudek, politolog i historyk UKSW oraz prof. Marek Cichocki politolog i socjolog z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość odzyskanie niepodległości Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Beata Szydło reformy Antoni Dudek Łukasz Warzecha polityka historyczna