X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Cornelius Ochmann

Premier w Berlinie. Co przyniesie rozmowa z Angelą Merkel?

–Jesteśmy dla Niemiec ważnym partnerem gospodarczym, ale nie zapominajmy o tym, by bronić własnego interesu – powiedziała na antenie Trójki Olga Doleśniak Harczuk z "Gazety Polskiej Codziennie". Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej dodał, że obserwujemy nowe otwarcie ze strony naszego zachodniego sąsiada. 
Zobacz więcej na temat:  Europa Mateusz Morawiecki Niemcy premier Angela Merkel Unia Europejska Berlin Beata Michniewicz Trójka Cornelius Ochmann

Odmienne wizje premier Szydło i kanclerz Merkel ws. Nord Stream 2

Podczas wizyty kanclerz Niemiec w Polsce, zarówno premier Beata Szydło, jak i Angela Merkel, zgodnie stwierdziły, że sankcje wobec Rosji należy przedłużyć. Odmienne zdanie miały jednak w kwestii energetyki. W tym przypadku jedynie premier Szydło zaakcentowała sprzeciw wobec budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream stwierdzając, że projekt ten jest dla Polski nie do zaakceptowania. Gośćmi programu Spojrzenie na Wschód byli ekspert ds. ukraińskich Kamil Kłysiński i Cornelius Ochman z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Angela Merkel Beata Szydło Polskie Radio 24 Niemcy Cornelius Ochmann energetyka bezpieczeństwo energetyczne Białoruś

Światowa Szachownica: relacje niemiecko-rosyjskie

– Część niemieckiego establishmentu gospodarczego stara się z Rosją prowadzić biznes, ale część elit politycznych w Niemczech przyjmuje do wiadomości, że nieprzewidywalna Rosja nie jest już partnerem, a staje się konkurentem – powiedział w audycji Światowa Szachownica Cornelius Ochmann, szef Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Cornelius Ochmann Grzegorz Ślubowski Niemcy Polskie Radio 24 Rosja Światowa Szachownica - archiwalne

Niemiecka antyislamska partia AfD rośnie w siłę

Prawicowa i antyislamska partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) odniosła ogromny sukces w niedzielnych wyborach do regionalnego parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Z danych szacunkowych wynika, że AfD zdobyła od 21,1 do 21,9 proc. głosów. Współrządząca w tym landzie CDU uzyskała natomiast wynik poniżej 20 proc. Zaskakujące wyniki wyborów skomentowaliśmy w magazynie Świat w powiększeniu.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Cornelius Ochmann imigranci w Europie Niemcy uchodźcy Wojciech Szymański

Wielka Debata Jedynki "Zdarzenia nakazują pytania o kształt Europy i świata"

Prezes Polskiego Radia liczy, że Wielkie Debaty Jedynki umożliwią pogłębioną dyskusję na temat najważniejszych problemów współczesnego świata. Barbara Stanisławczyk wzięła udział w inauguracyjnej debacie w studiu im. Władysława Szpilmana.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Barbara Stanisławczyk Cornelius Ochmann Grzegorz Ślubowski imigranci w Europie Niemcy Więcej świata Zdzisław Krasnodębski