Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

Paweł Zalewski: Polskie stanowisko w Unii jest osamotnione

W maju Komisja Europejska zadecyduje, czy zaproponować powiązanie wypłaty unijnych funduszy z przestrzeganiem praworządności. Poinformował o tym komisarz do spraw budżetu Guenther Oettinger. Komisja rozmawia na temat takiej możliwości. W maju ma zaproponować projekt 7-letniego budżetu Wspólnoty po 2020 roku. O solidarności europejskiej mówił w audycji 24 Pytania europoseł PO Paweł Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Platforma Obywatelska Paweł Zalewski budżet unijny Donald Tusk Europarlament Viktor Orban

"Wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej to priorytet"

– Nie chciałabym, żeby Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Chciałabym, żeby poniósł odpowiedzialność polityczną i karną za to, co stało się Smoleńsku – mówiła w Rozmowie PR24 Beata Mazurek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 m.in. komentowała wywiad, jaki Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, udzielił „Tygodnikowi Powszechnemu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Beata Mazurek PiS Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk rekonstrukcja rządu Rada Unii Europejskiej POLSKA

Afera hazardowa. "Być może warto poszukać finału"

Prokuratura wznawia śledztwo ws. afery hazardowej; postępowanie dotyczy decyzji urzędników Ministerstwa Finansów z lat 2006–09 w sprawie rejestracji tysięcy automatów do gier. Decyzję o wznowieniu śledztwa podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. O aferze hazardowej mówili w audycji Debata Dnia Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita), Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Aleksander Majewski (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  afera hazardowa Platforma Obywatelska Donald Tusk

Prokuratura wznawia śledztwo ws. afery hazardowej

Wraca sprawa afery hazardowej – Prokuratura Krajowa wznawia śledztwo w tej głośne aferze z czasów rządów Donalda Tuska. Prokurator, który prowadził wcześniejsze śledztwo chciał postawić zarzuty ówczesnemu wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy, lecz został odsunięty od śledztwa, a sprawę umorzono. O aferze hazardowej mówili w audycji Rozmowa PR24 Elżbieta Stępień (Nowoczesna) i Wojciech Skurkiewicz (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera hazardowa Donald Tusk bogdan święczkowski Prokuratura Krajowa

Magazyn Europejski. Po szczycie UE w Brukseli

Zakończył się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli. Unijni przywódcy rozmawiali m.in. na temat obronności, sankcji wobec Rosji, strefy euro i Brexitu, ale najwięcej emocji wywołała dyskusja na temat kryzysu migracyjnego w kontekście listu Donalda Tuska do krajów UE, a także unijnej procedury wobec Polski. O ostatnim szczycie UE mówiła w Magazynie Europejskim Magdalena Skajewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska imigranci w Europie Brexit Jean-Claude Juncker Donald Tusk uchodźcy

Grupa Wyszechradzka z pomysłem rozwiązania kryzysu migracyjnego

Zbliża się szczyt Unii Europejskiej, na którym jednym z głównych tematów rozmów będzie kwestia migracji i relokacji uchodźców. Ze szczególną ofertą mają tam wystąpić liderzy Grupy Wyszehradzkiej, którzy wcześniej spotkali się z premierem Włoch, a także szefem Komisji Europejskiej. O szczegółach powiedziała w Polskim Radiu 24 korespondentka Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska imigranci w Europie Donald Tusk