Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

Wpis Tuska na Twitterze. "Szarpania tygrysa za wąsy"

- Było trochę nerwowości w ekspresowej reakcji polityków PiS na jeden tweet Donalda Tuska. To pokazuje, że Donald Tusk jest twardym zawodnikiem i że część polityków obozu rządzącego boi się jego powrotu, a część obozu opozycyjnego na ten powrót liczy – powiedziała w Polskim Radiu 24 publicystka Faktu Agnieszka Burzyńska. O niedzielnym wpisie byłego premiera na Twitterze mówił także Krzysztof Losz z Naszego Dziennika i Paweł Lisicki z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska Bruksela Prawo i Sprawiedliwość Paweł Lisicki Ukraina

"Donald Tusk jątrzy, próbuje wkładać kij w mrowisko"

– Donald Tusk takimi wypowiedziami jątrzy i próbuje wkładać kij w mrowisko – w ten sposób wpis szefa Rady Europejskiej na Twitterze, krytykujący politykę polskiego rządu, skomentował dr Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tusk zarzucił m.in. odejście od rządów prawa, atak na sądy i sektor pozarządowy oraz zasugerował realizowanie przez rządzących planu Kremla.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Ukraina Rosja

Tusk ostro atakuje rząd. Premier: nic nie zrobił dla Polski

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Na tweeta zareagowała premier Beata Szydło oraz politycy obozu władzy oraz opozycji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Donald Tusk Kreml Prawo i Sprawiedliwość Ukraina

Wpis Donalda Tuska na Twitterze. "Drugi atak na Polskę"

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" – napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jego wpis skomentował w audycji Jeden na Jednego poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Parlament Europejski Europarlament POLSKA

"Donald Tusk przekroczył cienką czerwoną linię"

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" – napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jego słowa komentował w audycji Gorący Temat Piotr Skwieciński z tygodnika Sieci.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Beata Szydło Stanisław Karczewski

"Grzegorz Schetyna wysyła sprzeczne sygnały"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ocenił w czwartek, że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedział, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi wniosek o konstruktywne wotum nieufność. O propozycji przewodniczącego PO mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Donald Tusk

W Europarlamencie debata o Polsce. „Ocean absurdu”

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu w środę kolejna debata o sytuacji w Polsce. Wnioskowali o nią zieloni i liberałowie w związku z prowadzoną reformą wymiaru sprawiedliwości, ale pomysł poparła większość grup politycznych. Debatę zakończy przyjęcie rezolucji. – Ten dokument ma powoływać się na różne rzeczy. Tylko nie na fakty – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Kosma Złotowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska PiS Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Frans Timmermans

Debata Poranka. „Prowokacja Donalda Tuska się udała”

- Dwa lata z rzędu nie było Donalda Tuska na obchodach 11 listopada, a teraz - kiedy Andrzej Duda jest skonfliktowany z ośrodkiem rządowym - nagle jego zaproszenie Tusk przyjął. Duda dla najtwardszego elektoratu okazał się po raz kolejny zdrajcą, który zaprasza zdrajcę z Brukseli – powiedział w Debacie Poranka Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. O przyjętym przez byłego premiera zaproszeniu na Święto Niepodległości mówił także Adam Ostolski z Krytyki Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Święto Niepodległości Andrzej Duda