Polskie Radio
Section05

Donbas

Ukraina nie zgadza się na misję pokojową w Donbasie

Ukraina nie zgadza się na pomysł Władimira Putina przeprowadzenia misji pokojowej w Donbasie. Zdaniem władz w Kijowie, Rosja nie może uczestniczyć w takiej misji, niedopuszczalne są też rokowania z przywódcami separatystów. Odpowiednie oświadczenie w tej sprawie wystosował ukraiński resort dyplomacji. O szczegółach w audycji Świat w Powiększeniu mówił korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Rosja Władimir Putin Petro Poroszenko

"Relacjom USA z Rosją może grozić paraliż". Chodzi o Ukrainę

Wysłannik USA ds. Ukrainy Kurt Volker powiedział, że administracja Donalda Trumpa "poważnie rozważa" możliwość zmiany dotychczasowej strategii wobec tego konfliktu i dostarczenie tzw. śmiercionośnej broni Ukrainie. Powiedział, że siły separatystów pod kontrolą i rozkazami Rosji regularnie ostrzeliwują obserwatorów, monitorujących przestrzeganie zawieszenia broni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina USA Rosja UE Kreml NATO sankcje

NASZ WYWIAD Misja OBWE pod presją. "Są strzały, próby zastraszenia"

Cywile wciąż umierają i cierpią, walczące strony przesunęły się bardzo blisko siebie na linii kontaktowej. Świat nie może uznać nienormalnej sytuacji na Ukrainie za codzienność – apeluje w rozmowie z portalem pierwszy zastępca szefa misji OBWE na Ukrainie, Alexander Hug. Misja opublikowała tysiąc raportów.  - W ślad za nimi muszą iść czyny – wzywa rozmówca portalu PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina OBWE Rosja NASZ WYWIAD wojsko Alexander Hug