X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Edyta Poźniak

Historia: ślady polskiej obecności w Iranie

Cmentarze, katolickie kaplice i wiele fotografii. Oto pamiątki, jakie pozostały po Polakach, którzy trafili do Iranu w 1942 roku, w wyniku wojennej zawieruchy na kontynencie europejskim. Jednak pierwsi nasi rodacy pojawili się w Iranie już w XVII wieku. O historii polskiego osadnictwa na irańskiej ziemi opowiadał w Polskim Radiu 24 Radosław Sadowski z ambasady w Teheranie.
Zobacz więcej na temat:  Iran emigracja Polacy za granicą historia Polski Teheran Isfahan Edyta Poźniak

Obraz Polaka za granicą

Na wszystkich kontynentach żyje około 20 mln osób, przyznających się do polskiego pochodzenia. Największe skupiska Polaków są w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Argentynie, Wielkiej Brytanii i Australii. O tym, jak postrzegana jest Polonia za granicą mówił w audycji Polacy w Świecie Wojciech Cegielski, korespondent Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polacy za granicą Wojciech Cegielski Edyta Poźniak USA Bliski Wschód Afganistan Kanada Niemcy Argentyna Wielka Brytania Australia

Przedświąteczna akcja Polskiego Radia dla Zagranicy

Ponad tysiąc książek dla Polaków mieszkających na Wschodzie zebrało w ramach przedświątecznej akcji Polskie Radio dla Zagranicy. Przynosili je zarówno dziennikarze, jak i słuchacze Polskiego Radia. O akcji mówił w Polskim Radiu 24 Mikołaj Falkowski, prezes Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie. Zbiórkę książek skomentowały też Halina Ostas i Maria Wieczorek, dziennikarki Polskiego Radia dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  święta książki Polacy za granicą Polonia akcja charytatywna Edyta Poźniak

Krzyż Wschodni za pomoc Polakom

Obcokrajowcy, którzy nieśli pomoc Polakom prześladowanym ze względu na ich narodowość na Wschodzie w latach 1937-1959 zostaną uhonorowani. Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu odznaczenia Krzyża Wschodniego, który ma być dowodem wdzięczności i pamięci o tych, którzy narażali życie, by ratować naszych rodaków.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Polacy za granicą Prawo i Sprawiedliwość Michał Dworczyk Wołyń Jan Żaryn Edyta Poźniak Kresy Bogdan Borusewicz PiS Platforma Obywatelska Ukraina II RP

Rzeź wołyńska. "Naprawdę trudno jest przebaczyć"

Historia rzezi wołyńskiej wciąż mocno dzieli Polaków i Ukraińców. Stare rany otworzyły się ponownie po wejściu do kin filmu „Wołyń”. Jak to możliwe, że pewnego dnia zgodnie żyjący ze sobą ludzie stali się dla siebie śmiertelnymi wrogami? O swoim dramatycznym doświadczeniu masakry Polaków na Wołyniu i w Galicji mówił Stanisław Kowalski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rzeź Wołyńska historia Polski Polacy za granicą Edyta Poźniak USA Gruzja wojsko

Kolęda-prezent od Jedynki dla słuchaczy

Z towarzyszeniem fortepianu, fletu, skrzypiec i... Jedynkowych kubków, pełnym głosem i z gorącym sercem po raz drugi przystąpiliśmy do wspólnego śpiewania.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Anna Stempniak Artur Makara Bogdan Sawicki Boże Narodzenie Edyta Poźniak Ewa Chyra Ewa Rogala Grzegorz Frątczak Henryk Szrubarz Jacek Kubicki Jarosław Kociszewski Karolina Rożej Katarzyna Pilarska kolędy Krzesimir Dębski Krzysztof Horwat Krzysztof Ołdakowski Maciej Gudowski Magdalena Supeł Małgorzata Kościelniak Małgorzata Raducha Mariusz Syta Marta Masłowska Patryk Michalski Radosław Małkiewicz Sława Bieńczycka Wiesław Molak Zbigniew Krajewski Ewa Syta