X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Instytut Pamięci Narodowej

Zbrodnia Katyńska. "W Katyniu zginęła elita patriotyczna"

W piątek obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Święto zostało ustanowione ku pamięci blisko 22 tysięcy polskich oficerów i jeńców wojennych z obozów i więzień zachodniej Białorusi i Ukrainy wymordowanych przez NKWD. O zbrodni katyńskiej mówił w Polskim Radiu 24 dr Witold Wasilewski z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katyń zbrodnia katyńska Instytut Pamięci Narodowej historia Polski Związek Radziecki II wojna światowa Niemcy

Marek Król o relacjach polsko-izraelskich

– To trochę wymyślony problem – tak o napięciach polsko-izraelskich, dotyczących nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, mówił w Gorącym Temacie Marek Król. Publicysta w Polskim Radiu 24 odniósł się do wystąpień prezydentów Polski i Izraela w Oświęcimiu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Instytut Pamięci Narodowej Izrael Holokaust Andrzej Duda Oświęcim Auschwitz II wojna światowa Niemcy historia Polski

Komentarze po spotkaniu prezydentów Polski i Izraela

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, intencją polskich polityków „nie było stworzenie regulacji, która powodowałaby blokowanie świadectwa o Holokauście”. Dodał, że ze strony państwa polskiego nigdy nie było systemowej wrogości wobec Żydów. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Oświęcim Izrael Auschwitz Holokaust II wojna światowa Żydzi Instytut Pamięci Narodowej Agnieszka Bryc

Prezydent: będę bronił prawdy historycznej, także trudnej

Nie było intencją polskich polityków stworzenie regulacji, która powodowałaby blokowanie świadectwa o Holokauście - mówił prezydent Andrzej Duda nawiązując do noweli ustawy o IPN. Dodał, że ze strony państwa polskiego, nigdy nie było systemowej wrogości wobec Żydów. Prezydenci Polski Andrzej Duda i Izraela Reuven Riwlin wezmą udział w Marszu Żywych w byłym niemieckim obozie Auschwitz. Przed południem spotkali się w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.
Zobacz więcej na temat:  Oświęcim Izrael Andrzej Duda Holokaust IPN historia Polski Niemcy II wojna światowa Instytut Pamięci Narodowej Żydzi

Szef PSL: będziemy bronić dobrego imienia Polski

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz powiedział, że należy reagować na próby kwestionowania faktu, że Polska była ofiarą drugiej wojny światowej. - Najbardziej niepokojące jest to, że dwa narody, które są nie sprawcami, tylko ofiarami II wojny światowej, są dzisiaj ze sobą skłócone - mówił szef PSL goszcząc w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Gociek Władysław Kosiniak-Kamysz Izrael IPN Instytut Pamięci Narodowej Holokaust

„Głosu Sprawiedliwych premier Izraela nie może zignorować”

Prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Anna Stupnicka-Bando odczytała podczas poniedziałkowego spotkania w KPRM apel „o powrót na drogę dialogu i pojednania”, który polscy Sprawiedliwi wystosowali do rządów, parlamentów i narodów Izraela i Polski. O liście Sprawiedliwych mówili w audycji Debata Dnia Adam Borowski („Gazeta Polska”) i Tomasz Żółciak („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sprawiedliwi wśród narodów ś›wiata Mateusz Morawiecki Izrael IPN Świadkowie Holokaustu Holokaust Adam Borowski II wojna światowa Instytut Pamięci Narodowej