Polskie Radio
Section05
Iskandery

Rosjanie rozlokowują rakiety Iskander w Brześciu na Białorusi. Kpt. Badowski: Polska jest bezpieczna

- Nie uważam, aby Polska miała powody do niepokoju, jeśli jednak powyższe informacje pojawiły się w przestrzeni medialnej, to wiedział o nich MON i Sztab Generalny. Tam specjaliści przedsięwzięli odpowiednie środki - mówił w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, uczestnik misji w Afganistanie, ekspert ds. wojska i służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Iskandery Rosja Białoruś wojna na Ukrainie wojna 2022

NASZ WYWIAD Iskandery u granic. ”Odpowiedzi NATO zapewne nie będzie"

Przypuszcza się, że Rosjanie łamią Traktat z USA i testują Iskandery-K o zasięgu do 1500 km. Zasięg klasycznych Iskanderów-M, znajdujących się w Kaliningradzie, według niektórych analityków też narusza traktat INF, bo wynosi ponad 500 km – mówi portalowi PolskieRadio.pl Tomasz Smura, ekspert Fundacji imienia Kazimierza Pułaskiego. Zapewne nie będzie reakcji NATO na rozmieszczenie Iskanderów w Kaliningradzie.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Iskandery Iskander Rosja wojsko NATO

Rosja na stałe rozmieszcza w Kaliningradzie rakiety Iskander

Kreml potwierdził rozmieszczenie kompleksów rakietowych Iskander w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim. „Rosja nigdy nikomu nie groziła i nie grozi, ale ma suwerenne prawo rozmieszczania uzbrojenia na swoim terytorium” - oświadczył kremlowski rzecznik Dmitrij Pieskow. O rozmieszczeniu rakiet Iskander przy polskiej granicy mówił w audycji Światowa Szachownica Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Iskander Iskandery Rosja Moskwa wojsko armia Krym Kaliningrad NATO Ministerstwo Obrony Narodowej Światowa Szachownica - archiwalne

"Nie mamy środków do neutralizowania rosyjskich rakiet Iskander"

Rosja oficjalnie potwierdziła rozmieszczenie w Obwodzie Kaliningradzkim kompleksów rakietowych Iskander o zasięgu 500 km. - Zagrożenie jest o tyle dla nas nieprzyjemne, że nie mamy środków, za pomocą których moglibyśmy te Iskandery zneutralizować - przyznaje Romuald Szeremietiew.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Romuald Szeremietiew wojsko Rosja Iskander Iskandery Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA