Polskie Radio
Section05
Joanna Mucha

"To nasz Piotruś Pan w spódnicy". J. Mucha chce zdetronizować G. Schetynę

Joanna Mucha zgłosiła chęć walki o przywództwo w Platformie Obywatelskiej - pisze "Newsweek". Tym samym planuje detronizację Grzegorza Schetyny. Cztery lata temu mówiła, że "władzę się w polityce bierze". - To nasz Piotruś Pan w spódnicy. Deklaracja o gotowości do detronizacji Schetyny jej nie zaszkodzi, ale Platformie nie pomoże - twierdzi z kolei jedna z jej partyjnych koleżanek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Joanna Mucha Grzegorz Schetyna

M. Płociński: rządy G. Schetyny przypominają antyczny dramat

- Joanna Mucha mogłaby wystartować przeciwko Grzegorzowi Schetynie, gdyby miała poparcie Donalda Tuska, ale na to się nie zanosi. Jego rządy przypominają antyczny dramat, ze Schetyną u sterów PO nie wygra z PiS, a jednocześnie może się rozpaść - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". Gośćmi audycji byli również Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" oraz dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja wybory prezydenckie Andrzej Duda Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Joanna Mucha Grzegorz Jankowski Donald Tusk Sebastian Gajewski

Wybory szefa PO. Joanna Mucha: nie zagłosuję na Grzegorza Schetynę

- Myślę, że jest bardzo duże oczekiwanie ze strony naszego elektoratu i ze strony ludzi PO na to, żeby nastąpiła zmiana na stanowisku lidera Platformy - podkreśliła posłanka Joanna Mucha. Zapowiedziała, że w partyjnych wyborach na przewodniczącego nie zagłosuje na obecnego lidera Grzegorza Schetynę.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Joanna Mucha Wybory parlamentarne 2019 polityka POLSKA Platforma Obywatelska PO

"Próba tłumienia wolności słowa". J. Mucha przegrała proces z rzecznikiem MS

- Starszych ludzi nie ma sensu leczyć - stwierdziła w 2011 roku posłanka PO Joanna Mucha, która za przytoczenie tych słów pozwała w trybie wyborczym rzecznika MS Jana Kanthaka. Sąd uznał, że żądanie J. Muchy "zakazu rozpowszechniania" tych słów to "próba tłumienia wolności słowa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Mucha Jan Kanthak Platforma Obywatelska Ministerstwo Sprawiedliwości sąd wolność słowa

"Nie wiadomo jak opozycja mogłaby się wycofać z protestu"

- Pod kątem komunikacyjnym i wizerunkowym widać ewidentną dominację partii rządzącej. Mimo ostrego sporu politycznego, PiS utrzymuje swoje poparcie a opozycja, która stara się odebrać PiS część elektoratu, nie posuwa się ani o krok do przodu – powiedział w programie Punkt Widzenia politolog, ekspert ds. wizerunku Andrzej Pomarański. Gość podsumował w Polskim Radiu 24 rok 2016.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Mucha Sejm protest Platforma Obywatelska

Komisja rozpatrzy projekt "Stop Aborcji". Opozycja oburzona

Opozycja jest oburzona, że dziś o 17:00 sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka rozpatrzy obywatelski projekt komitetu "Stop Aborcji". Zaostrza on przepisy dotyczące dopuszczalności usuwania ciąży. Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz zwróciła uwagę, że w tym samym czasie na sali plenarnej toczyć się będzie dyskusja nad projektem ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Joanna Mucha Kamila Gasiuk-Pihowicz manifestacje protest Sejm Trybunał Konstytucyjny