Polskie Radio
Section05
KSIĄŻKA

"Nie wyobraża sobie być kimś innym niż Polakiem". J. Lichocka o J.M. Rymkiewiczu

Joanna Lichocka przypomniała, że Jarosław Marek Rymkiewicz w jednej ze swoich publikacji powiedział, że "tylko bycie w polskości i bycie Polakiem jest szczęściem". Autorka książki "Rymkiewicz. Genealogia" przybliżyła słuchaczom audycji "Między nami kobietami" elementy życia poety, które zaważyły na jego twórczości.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Anna Popek Joanna Lichocka kobieta Jarosław Marek Rymkiewicz KSIĄŻKA

"Katedra i uniwersytet". Nowa książka prof. Kucharczyka o kryzysie chrześcijańskiej cywilizacji

- Jesteśmy obecnie świadkami wywrócenia spraw do góry nogami, takich które jeszcze niedawno wydawały się oczywiste, dziś są podważane - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, autor książki "Katedra i Uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji".  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KSIĄŻKA chrześcijaństwo społeczeństwo kryzys POLSKA

Morze Czarne – niesłusznie pomijane i niedoceniane

Morze Śródziemne jest dla Polaków, podobnie jak dla większości narodów europejskich, głównym punktem odniesienia. Mówimy wszak o "cywilizacji śródziemnomorskiej", konfrontujemy własne dokonania z tym, co powstało na jego wybrzeżach. Tymczasem trochę dalej na wschód jest akwen morski, którego rola jest często pomijana, bądź niedoceniana: Morze Czarne.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA Morze Czarne Mateusz Matyszkowicz Trójka

"Woda to życie". Paweł Młodkowski w PR24 o swojej książce fotograficznej

- Woda w krajobrazie, woda w ogóle w naszym życiu ma ogromne znaczenie. Nawet kiedy nie zajmowałem się tematem wody, tylko krajobrazem, to pokazywałem ziemię, którą ta woda kształtuje: poprzez procesy erozyjne, poprzez nawadnianie terenu - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Młodkowski, fotograf związany z National Geographic Polska, który właśnie wydał swój album fotograficzny "Woda".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 fotografia SZTUKA KSIĄŻKA

"Huragan" Wacława Gąsiorowskiego nową pozycją na kanale "Radiobook"!

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - tym razem wędrujemy do czasów napoleońskich i prezentujemy czytelnikom w wydaniu dźwiękowym pierwszą ze wspaniałych powieści Wacława Gąsiorowskiego należącą do tak zwanej trylogii napoleońskiej. Dzieło nosi tytuł "Huragan". Czyta Krzysztof Kolberger.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura KSIĄŻKA książki KULTURA Anna Stempniak