Polskie Radio
Section05
Kanada

G7 dyskutuje o koronawirusie, a Fed reaguje na epidemię

Ministrowie finansów krajów G7, którzy odbyli telekonferencję, poinformowali, że gotowi są użyć wszelkich środków, by wesprzeć gospodarkę podczas walki z epidemią nowego wirusa, jeśli będzie to konieczne. Nie podali jednak szczegółów. Ale amerykański Fed nie czekał i obniżył główną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 1,00-1,25 proc.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Unia Europejska USA Japonia Kanada

Polska gościem specjalnym największego wydarzenia muzycznego w Kanadzie

Canadian Music Week to największe wydarzenie muzyczne w Kanadzie, które w tym roku odbędzie się po raz 38. Od wielu lat każda edycja festiwalu poświęcona jest jednemu krajowi. Wśród wyróżnionych w ten sposób państw były m.in. USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, RPA, Francja, Włochy czy Meksyk. W tym roku gościem specjalnym festiwalu będzie Polska.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Kanada Ministerstwo Obrony Narodowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zestrzelenie boeinga. Kanada chce "pogłębionego śledztwa"

Premier Kanady Justin Trudeau zażądał "przejrzystości", aby można było przeprowadzić "pełne i gruntowne dochodzenie " i ustalić winnych po przyznaniu się przez Iran do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego, w którym znajdowało się wielu Kanadyjczyków.
Zobacz więcej na temat:  Kanada Justin Trudeau Ukraina Iran katastrofa samolotu katastrofa lotnicza Bliski Wschód ŚWIAT Ameryka konflikty międzynarodowe likwidacja Ghasema Solejmaniego

Prezydent Ukrainy apeluje do Zachodu ws. zestrzelonego boeinga

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał Stany Zjednoczone, Kanadę i Wielką Bytanię do przedstawienia dowodów w sprawie katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. "Wersja o uderzeniu rakiety w maszynę nie jest wykluczona, ale na razie nie jest ona potwierdzona. Po ostatnich oświadczeniach przywódców państw w mediach wzywamy wszystkich międzynarodowych partnerów, przede wszystkim Stany Zjednoczone, Kanadę i Wielką Brytanię, do przedstawienia danych i dowodów dotyczących katastrofy, komisji badającej jej przyczyny" - napisał Zełenski w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  Wołodymyr Zełeński Ukraina Boeing Teheran USA Kanada