X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Karol Wojtyła

Rocznicowe wspomnienie

To było w seminarium duchownym, 1945 rok, takie trochę spóźnione rozpoczęcie, chyba to było w październiku dopiero, może nawet troszkę później. Było takich cywilów ze dwudziestu, a potem reszta klerycy w sutannach i wśród nich był także i taki. Karol mu było. A potem to było tak, jakbyśmy byli razem w domu, po prostu byliśmy razem i widywaliśmy się od rana do wieczora.
Zobacz więcej na temat:  Franciszek Macharski Karol Wojtyła Kościół Sygnały Dnia Kraków Warszawa Toruń POLSKA Jan Paweł II

Społeczeństwo polskie po dwóch latach

Zobaczymy go [ślad wspólnoty], jestem pewien, że go zobaczymy w ciągu dzisiejszego dnia. Natomiast rzeczywiście jest problem z jego przekładaniem się na aktywność w życiu publicznym zwłaszcza, rzadziej w życiu społecznym, bo znów można by znaleźć szereg dowodów na to, że ta polska specyfika, polska specyficzna tożsamość, polskie wartości jednak się na nasze zachowania przekładają, w życiu codziennym również.
Zobacz więcej na temat:  Karol Wojtyła Kościół POLSKA Sygnały Dnia Aleksander Kwaśniewski dzieci Solidarność tarta Rzeczpospolita

My, politycy, zawiedliśmy

Mieliśmy dwa lata temu ogromną, niepowtarzalną szansę, żeby (...) wyzwolić energię Polaków. Do tego wyzwolenia nie doszło. Sądzę, że ponownie taką szansę będziemy mieli, kiedy w życie publiczne wejdzie to pokolenie nastolatków, którzy doświadczali odchodzenia Jana Pawła II, czyli tej jego ostatniej, może najważniejszej lekcji, jakiej nam udzielił.
Zobacz więcej na temat:  Karol Wojtyła Kościół POLSKA Sygnały Dnia koalicja Jan Paweł II Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Warszawa

My, politycy, zawiedliśmy

Mieliśmy dwa lata temu ogromną, niepowtarzalną szansę, żeby (...) wyzwolić energię Polaków. Do tego wyzwolenia nie doszło. Sądzę, że ponownie taką szansę będziemy mieli, kiedy w życie publiczne wejdzie to pokolenie nastolatków, którzy doświadczali odchodzenia Jana Pawła II, czyli tej jego ostatniej, może najważniejszej lekcji, jakiej nam udzielił.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Karol Wojtyła koalicja Kościół Platforma Obywatelska POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Warszawa

"Donos na Wojtyłę"

W galerii Porczyńskich odbył się wieczór promocyjny książki Marka Lasoty "Karol Wojtyła w teczkach bezpieki". Z całej palety zawartych w książce problemów przedstawiających metody walki państwa totalitarnego z Kościołem, autor audycji wybrał pytanie - kim byli i czym kierowali się tajni współpracownicy bezpieki donoszący na Kościół?
Zobacz więcej na temat:  Instytut Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka Karol Wojtyła Krzysztof Wyrzykowski Tadeusz Mazowiecki

Z cyklu "Polska bogata ludźmi" - portret prof. Stefana Świeżawskiego

Prof. Stefan Świeżawski - wybitny polski filozof, bliski przyjaciel Jana Pawła II opowiada o swoich i swojej rodziny związkach z Karolem Wojtyłą. Przypomina ostatnie spotkanie przed historycznym konklawe w październiku 1978 roku w domu przy ul. Wiślanej w Warszawie (jest tam teraz tablica pamiątkowa). Mówi o swoim życiu, pasjach i dokonaniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II Karol Wojtyła Warszawa