Polskie Radio
Section05
Kongres USA

"Dyskusja ustami przedstawiciela jednej strony". Rulewski o wystąpieniu Trzaskowskiego przed komisją Kongresu USA

- Dyskusja o Polsce ustami tylko jednego przedstawiciela życia politycznego, a takim jest Rafał Trzaskowski, chyba jest zbyt dużym skrótem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Rulewski. W cotygodniowej debacie solidarnościowej wziął też udział Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Rulewski Tadeusz Płużański Rafał Trzaskowski Warszawa społeczeństwo Kongres USA

"Trzaskowski weźmie udział w debacie w Kongresie USA". Poseł PO usuwa tweeta i blokuje internautów

"Rafał Trzaskowski weźmie udział w debacie w Kongresie USA. Do premiera i prezydenta Polski zaproszenie nie dotarło" - pisała niedawno na Twitterze Marta Wcisło z PO. Gdy okazało się, że prezydent Warszawy nigdzie nie poleci, poseł usunęła tweeta i zablokowała część użytkowników, którzy pytali ją o powody. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Kongres USA twitter

Kongres USA podniósł limit długu publicznego. Teraz ustawa trafi do prezydenta Joe Bidena

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zatwierdziła uchwaloną wcześniej przez Senat ustawę o podniesieniu limitu długu publicznego Stanów Zjednoczonych. Pozwoli to na funkcjonowanie administracji państwowej przez kolejne dwa miesiące. Długofalowy poziom zadłużenia państwa jest w USA przedmiotem sporu politycznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone GOSPODARKA dług publiczny Kongres USA polityka Joe Biden demokraci Republikanie

Skutki wyjścia z Afganistanu gorsze niż "najbardziej pesymistyczne prognozy". Blinken złożył wyjaśnienia w Kongresie

- Nawet najbardziej pesymistyczne prognozy nie zakładały, że afgańskie władze i siły zbrojne upadną jeszcze przed opuszczeniem Afganistanu przez wojska USA - oświadczył w Kongresie szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken w pierwszym wysłuchaniu na temat wyjścia z Afganistanu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Afganistan Kongres USA izba reprezentantów Joe Biden

"Oświadczenia amerykańskich polityków nie powinny wpływać na decyzje Polski". Wiceszef MSZ o ustawie medialnej

- Polski proces legislacyjny, decyzje parlamentu odbywają się w Polsce, a nie poza jej granicami - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W ten sposób odniósł się do oświadczenia grupy kongresmenów Izby Reprezentantów dotyczącego planowanej nowelizacji ustawy medialnej i losu telewizji TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych USA Stany Zjednoczone TVN ustawa Kongres USA