Polskie Radio
Section05
MSZ

Prezydent z wizytą w Izraelu i Palestynie

Prezydent Andrzej Duda wyruszył z wizytą do Izraela. Na miejscu spotka się z izraelskimi i palestyńskimi władzami - prezydentem Izraela Rauvenem Rivlinem oraz prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem, odwiedzi miejsca święte dla chrześcijan i spotka się z polskimi duchownymi pracującymi na terenach palestyńskich. O politycznym kontekście tego wydarzenia mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kozłowski, były ambasador RP w Izraelu.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Andrzej Duda MSZ ONZ Palestyna

Tusk na drugą kadencję w RE? "Nie wykluczamy poparcia"

2,5-letnia kadencja przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska kończy się w maju. - Jeśli będzie zabiegał o kolejną, to powinien przedstawić swoje osiągnięcia i plany na przyszłość. Wtedy być może uzyska nasze poparcie - mówił w Polskim Radiu 24 szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  Witold Waszczykowski MSZ Donald Tusk Rada Europejska Unia Europejska USA Rosja Ukraina Agnieszka Romaszewska POLSKA

Założenia polskiej dyplomacji na 2017 rok

Szef dyplomacji Witold Waszczykowski, podczas posiedzenia Rady Ministrów, przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 rok. Dokument, który ma charakter poufny, został przyjęty przez rząd. Będzie podstawą do dorocznego expose ministra spraw zagranicznych w Sejmie, które zaplanowano na początek roku. O polityce zagranicznej w audycji Punkt Widzenia mówił Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  dyplomacja MSZ Unia Europejska USA Brexit Wielka Brytania ONZ

Szef ZBP Andżelika Borys: likwidacja Biełsatu to szaleństwo

MSZ zapowiada,, że chce likwidować Biełsat. – To szaleństwo – ostrzega prezes Związku Polaków na Białorusi, Andżelika Borys. To Biełsat i inne niezależne media informowały o represjach wobec Polaków na Białorusi – powiedziała Biełsatowi Andżelika Borys. Szefowa ZPB podpisała się pod apelem do premiera i prezydenta Polski, by nie pozwolić na likwidację Biełsatu.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Biełsat opozycja demokratyczna MSZ Witold Waszczykowski

MSZ chce likwidować Biełsat. "Na rękę Rosji". "Szaleństwo"

"Zdrada interesów Polski, Białorusi", "zdrada wartości uniwersalnych", tragedia, katastrofa, "brak kompetencji, krótkowzroczność, zła wola" - takie komentarze padają we strony niezależnych środowisk na Białorusi, zmagających się z dyktaturą od 20 lat i ze strony części polskich środowisk. To reakcja na zapowiedzi szefa resortu MSZ Witolda Waszczykowskiego o likwidacji Biełsatu. O dyskusję na temat planów TVP ws. nadawania na zagranicę i przyszłości TV Biełsat zaapelowała szefowa stacji Agnieszka Romaszewska-Guzy. Dwa tygodnie przed końcem roku planów finansowania nie mają też inne niezależne media portal Karta'97 i Białoruskie Radio Racja.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Agnieszka Romaszewska MSZ Biełsat