Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska: PiS zależy na merytorycznej debacie

- Nie podoba mi się "wojna billboardowa". Wolę rozmowy programowe, na takich też zależy Prawu i Sprawiedliwości. Nie mogliśmy jednak pozostawić bez odpowiedzi tego, co zrobiła Platforma Obywatelska - powiedziała w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Małgorzata Gosiewska, posłanka PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe PiS Prawo i Sprawiedliwość Patryk Jaki Małgorzata Gosiewska

Rzeź wołyńska dzieli Polaków i Ukraińców

11 lipca obchodzimy uchwalony w 2016 roku przez sejm narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Szacunkowo przyjmuje się, że w tej tzw. rzezi wołyńskiej Ukraińcy zamordowali 100-130 tysięcy Polaków. Spośród 1145 polskich wsi i osiedli na Wołyniu po ukraińskiej akcji ocalał 90. Reszta została doszczętnie zniszczona. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina POLSKA wołyń 2018 Wołyń Rzeź Wołyńska Małgorzata Gosiewska Marcin Święcicki Grzegorz Długi Marek Mądrzejewski

"Nasze stanowisko coraz lepiej odbierane w Niemczech i UE"

Szef polskiego rządu wziął udział w konferencji Petersberskiego Dialogu Klimatycznego. W wydarzeniu tym uczestniczyła też kanclerz Niemiec Angela Merkel. Politycy rozmawiali przez kilkadziesiąt minut między innymi o relacjach polsko niemieckich czy kryzysie migracyjnym. - To pokazuje też, że relacje są intensywne, że nie jesteśmy izolowani, bo te rozmowy, ten dialog jest - mówiła w Jedynce posłanka PiS Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gosiewska Angela Merkel Niemcy Unia Europejska Nord Stream 2 POLSKA Piotr Gociek Mateusz Morawiecki

Politycy o zawieszeniu akcji protestacyjnej w Sejmie

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zakończyli protest w Sejmie. Organizatorzy akcji zastrzegli jednak, że ich działania zostały zawieszone i mogą być wznowione, jeśli rząd nie spełni postulatów inicjatorów akcji. O perspektywach rozwiązania tego palącego sporu rozmawiali w Polskim Radiu politycy w trakcie audycji "Tydzień kontra tydzień".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Małgorzata Gosiewska Marcin Święcicki Grzegorz Długi niepełnosprawni protest

Wchodnia polityka Polski. "Potrzebna systematyczna praca"

– Jest potrzebna systematyczna praca, a nie zrywy i nagłe wyjazdy, z czym mieliśmy do czynienia np. podczas wizyty ministra Waszczykowskiego we Lwowie – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Małgorzata Gosiewska, zastępczyni przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych, wskazując na to, jak powinna wyglądać polska polityka wobec partnerów na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Małgorzata Gosiewska Witold Waszczykowski Polityka zagraniczna Polski Prawo i Sprawiedliwość

PiS chce zmian w projekcie ustawy o służbie zagranicznej

Powołanie Rady Służby Zagranicznej i utworzenie zespołów zadaniowych w polskich placówkach zagranicznych - to przyjęte przez sejmową podkomisję poprawki do projektu ustawy o służbie zagranicznej. Na razie propozycje nie zyskały jednak poparcia MSZ. Resort przyznaje, że został zaskoczony proponowanymi zmianami. W PR24 relacja Karola Darmorosa (IAR). 
Zobacz więcej na temat:  MSZ Małgorzata Gosiewska PiS Jan Dziedziczak

"Politycy PO nie szanują nawet siebie nawzajem"

- Teraz widzimy, że politycy PO nie szanują nawet siebie nawzajem. Taśmy pokazują, że Grzegorz Schetyna nie może stanąć na czele „totalnej opozycji”, skoro jego koledzy partyjni go nie lubią. W PiS nie przypominam sobie tego typu rozmów, szczególnie w odniesieniu do liderów partii – mówiła w audycji Jeden na Jednego posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Gosiewska PiS Platforma Obywatelska afera taśmowa Donald Tusk Grzegorz Schetyna

Dwa zamachy w Londynie. Jak poradzić sobie z terroryzmem?

Należy powtórzyć ”Europo obudź się” - mówiła posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, komentując ataki, do których doszło w stolicy Wielkiej Brytanii. Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski przypomniał o zamachu w Manchestrze. Poseł PO Andrzej Czerwiński uważa, że rozwiązania dla problemu terroryzmu trzeba poszukiwać w europejskiej wspólnocie. W zamachach w Londynie zginęło 7 osób, 48 zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Andrzej Czerwiński Małgorzata Gosiewska Londyn POLSKA

"Atak na konsulat w Łucku to akt terrorystyczny"

- Chętnych do przeprowadzania prowokacyjnych działań jest wielu. Uważam, że ochrona placówek to jedno, natomiast służby ukraińskie w porozumieniu z polskimi powinny zająć się środowiskami, z których te osoby się wywodzą - powiedziała na antenie Jedynki Małgorzata Gosiewska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Małgorzata Gosiewska terroryzm POLSKA Rosja Krzysztof Grzesiowski