Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gosiewska

"Wielka dama pod każdym względem". Wspomnienie o Lidii Lwow-Eberle

- Warto pamiętać o niej jako o osobie, która swoją postawą, swoim życiem wskazywała, jak należy się zachować godnie w życiu, żeby nie tylko je przeżyć, ale żeby miało wiele wartości - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski na temat zmarłej niedawno Lidii Lwow-Eberle. Gośćmi audycji "Aria czy Barbaria?" byli także Małgorzata Gosiewska i Mikołaj Mirowski.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci Polskie Radio 24 POLSKA Arkadiusz Gołębiewski Małgorzata Gosiewska KULTURA

Gosiewska: wierzę, że rok 2021 upłynie pod znakiem wychodzenia z pandemii, otwarcia i szybkiego rozwoju

- Mam nadzieję, że bardzo szybko staniemy na nogi i przegonimy kraje Europy Zachodniej, bo mamy ku temu potencjał. (…) Ufam, że normalność powróci. Zawsze byłam optymistką, wierzę też w odpowiedzialność polskiego społeczeństwa. Żeby było normalnie, musimy się jednak zaszczepić - powiedziała Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Gosiewska koronawirus COVID-19 szczepionka

"Stajemy się ambasadorem krajów na wschód od naszych granic". Gosiewska o Białorusi

- Byłam zaskoczona tą wielką mobilizacją. Wydawało się, że rozdrobnienie białoruskiej opozycji sprawi, że zmian trudno będzie się spodziewać na przestrzeni wielu lat -powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  rząd Mateusza Morawieckiego Polityka zagraniczna Polski Białoruś Małgorzata Gosiewska Antoni Trzmiel wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Swiatłana Cichanouska POLSKA

TYLKO U NAS "Docenił głosy Polaków". Politycy w Sejmie o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony na II kadencję. - Bardzo dobre, wyważone - tak orędzie wygłoszone przez prezydenta komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. - Mam wrażenie, że było nieszczere - uważa wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-Koalicji Polskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Wojciech Skurkiewicz Krzysztof Gawkowski Krzysztof Bosak Małgorzata Gosiewska Michał Kamiński Zgromadzenie Narodowe

TYLKO U NAS Małgorzata Gosiewska: ZN z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa

Czwartkowe Zgromadzenie Narodowe, na którym prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na II kadencję, odbędzie się z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. W związku z tym wydarzeniem parlamentarzystom udostępniono możliwość przejścia testów na obecność koronawirusa. - Jestem świeżo po teście. Od wyniku zależeć będzie to, czy wezmę udział w Zgromadzeniu - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Małgorzata Gosiewska

"Pokazuje miejsce Polski i naszą rolę jako sojusznika USA". Gosiewska o możliwym spotkaniu Duda-Trump

- Andrzej Duda jest prezydentem Polski i niezależnie od trwającej kampanii walczy o interes państwa. Rozstrzygają się kwestie obecności amerykańskich wojsk w Europie. To ważne zagadnienie związane z bezpieczeństwem naszego kraju oraz regionu - powiedziała w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, odnosząc się do informacji o możliwym spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Małgorzata Gosiewska USA Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump stosunki polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone relacje polsko-amerykańskie polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski prezydent wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka wybory prezydenckie

"Konstytucja ważniejsza niż ludzkie życie". Politycy oburzeni słowami Kidawy-Błońskiej

- Wywiązała się między nami dyskusja na temat zagrożenia, jakie się wiąże z tym posiedzeniem Sejmu, że tak naprawdę igramy nie tylko ze zdrowiem, ale i życiem ludzkim (...) i właśnie w tej dyskusji pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta powiedziała, że konstytucja jest ważniejsza - podkreśliła na antenie TVP Info wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS). Słowa poseł PO potwierdził też inny wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Koronawirus w Polsce Małgorzata Gosiewska polityka epidemia Małgorzata Kidawa-Błońska