Polskie Radio
Section05
Marek Jurek

Marek Jurek: zabrakło intencji osądzenia komunizmu

W Parlamencie Europejskim – tuż przed setną rocznicą rewolucji październikowej – miała miejsce konferencja „Dlaczego nie było Norymbergi komunizmu”. Gościem Konfrontacji Idei był europoseł Marek Jurek, organizator debaty. Polityk w Polskim Radiu 24 podkreślał, że „nie było warunków do przeprowadzenia takiego procesu”. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komunizm Zdzisław Krasnodębski Marek Jurek PRL II wojna światowa

„Dlaczego nie było Norymbergi komunizmu?”

Europoseł Marek Jurek zorganizował w Europarlamencie konferencję „Dlaczego nie było Norymbergi komunizmu?”, której celem było m.in. uczczenie ofiar komunizmu i bohaterów walki z tym ustrojem. Paneliści debatowali nad przyczynami braku rozliczeń z komunizmem. O konferencji Marka Jurka mówił w audycji W Gruncie Rzeczy Jarema Piekutowski z „Nowej Konfederacji” i filozof Paweł Rojek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Marek Jurek Europarlament Unia Europejska komunizm

"UE dyryguje polityką imigracyjną państw członkowskich"

- W tej sprawie nie chodzi ani o imigrację, ani tym bardziej o uchodźców, tylko o imperialne ambicje Unii Europejskiej do dyrygowania polityką imigracyjną państw członkowskich i narzucania Europie Środkowo-Wschodniej modelu multikulturalnego, który okazał się fatalny dla Europy Zachodniej - mówił Marek Jurek, komentując decyzję Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Jurek Trójka Beata Michniewicz Komisja Europejska imigranci w Europie Unia Europejska

"Islam to już ponad 20 mln muzułmanów w Europie Zach."

- Nagle okazuje się, że Holandia społecznie graniczy z Turcją, a mniejszość turecka w Holandii zachowuje się przede wszystkim jak obywatele tureccy, którzy żądają możliwości realizowania swojej polityki tureckiej na terenie Holandii. To pokazuje dramatyczną sytuację, w którą zabrnęła Europa Zachodnia – powiedział w programie 24 Pytania europoseł Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. Gość odniósł się w ten sposób do konfliktu na linii Turcja – Holandia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Marek Jurek Holandia Turcja imigranci w Europie islam Unia Europejska PiS Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski ŚWIAT