Polskie Radio
Section05
marszałek senatu

Rzecznik rządu: będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu

- Będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu, licząc na to, że jednak pewnego rodzaju refleksja przyjdzie ze strony partii, które aktualnie mają większość, jeżeli chodzi o kierownictwo Sejmu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marszałek Sejmu marszałek senatu Sejm Senat Piotr Müller PiS PO koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP Elżbieta Witek Marek Pęk

Biejat ofiarą wojny o stołki na opozycji. Wypada z gry, bo za głośno krytykowała program KO

Magdalena Biejat, wbrew medialnym spekulacjom, nie będzie kandydatką na marszałka Senatu – donosi Wirtualna Polska. - Mamy już kandydata na marszałka. Nie jest nim pani Biejat - powiedział redakcji członek Zarządu Krajowego PO. O jej wykluczeniu z wyścigu o to stanowisko miały zadecydować krytyczne wypowiedzi na temat Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat lewica koalicja obywatelska Magdalena Biejat marszałek senatu

Wiceminister Piontkowski: referendalne pytanie o zaporę to pytanie o bezpieczeństwo Polaków

- Pytanie referendalne o stosunek Polaków do zapory na granicy z Białorusią i zabezpieczenia w ten sposób przed nielegalną migracją jest jak najbardziej na miejscu - mówił w Usnarzu Górnym (Podlaskie) przy granicy z Białorusią polityk PiS, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Brudziński o likwidowaniu jednostek: rzecznik PO potępia swoje stanowisko sprzed lat, to stan umysłu

- Obecny rzecznik PO absolutnie nie zgadza się i potępia stanowisko ówczesnego starosty legionowskiego z PO. Ci totalni to jednak stan umysłu - podkreślił szef kampanii wyborczej PiS, europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się do spotu PiS i słów Jana Grabca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Campus Polska Przyszłości miał być apolityczny. Grodzki agituje ws. paktu senackiego

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wziął udział w organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości. - Ci, co łamią pakt senacki, działają ewidentnie na szkodę strony demokratycznej. Nie ma co do tego wątpliwości - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Lewandowski chce prywatyzacji. Sasin: maski opadają

Janusz Lewandowski stwierdził podczas Campusu Polska Przyszłości, że - mimo publicznych zapewnień liderów PO o tym, że nie zamierzają wyprzedawać majątku narodowego - "jakaś miara sensownej prywatyzacji będzie potrzebna". Do słów Lewandowskiego krytycznie odniósł się w mediach społecznościowych minister aktywów państwowych Jacek Sasin - wymianę zdań relacjonuje wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Smoliński o marszałku Grodzkim: o tym, czy ktoś jest winny, decyduje niezawisły sąd, nie prokuratura

- Immunitetu nie uchylono w sytuacji, gdy ewidentnie powinno to nastąpić. Mówienie o tym, że jest to sprawa polityczna, sprawia, że w zasadzie każdy z polityków jest bezkarny, każdy postawiony zarzut, karny czy korupcyjny, może być okrzyknięty jako polityczny - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), komentując decyzję Senatu, który nie uchylił immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu polityka POLSKA Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński

Senat zagłosuje przeciwko marszałkowi Grodzkiemu? W tle zarzuty korupcyjne

W Senacie odbędzie się głosowanie o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Informację tę przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Uchylenia immunitetu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, , ponieważ chce postawić mu zarzuty o charakterze korupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  polityka Tomasz Grodzki POLSKA Senat prokuratura marszałek senatu

Sprawa marszałka Grodzkiego. Monika Pawłowska: liczę na przyzwoitość senatorów

- W tej chwili marszałek wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję. W Polsce nie powinno być świętych krów - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Pawłowska (PiS), komentując wynik głosowania senackiej komisji regulaminowej ws. immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. W audycji wypowiadał się również Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu polityka POLSKA Eliza Olczyk

Blokowanie uchylenia immunitetu marszałka Senatu. Prokurator: świadoma gra Grodzkiego i Borusewicza

Wniosek szczecińskiej prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego oczekuje na rozpatrzenie już ponad rok. W tym czasie był dwukrotnie poprawiany na wezwanie Bogdana Borusewicza. Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia przez wicemarszałka Senatu uprawnień w tej sprawie. - Ciągłe powoływanie się na niespełnienie warunków formalnych jest prowadzeniem swego rodzaju gry - powiedział portalowi niezalezna.pl Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Senat prokuratura polityka marszałek senatu Bogdan Borusewicz

Marcin Porzucek o marszałku Tomaszu Grodzkim: PO ma z nim problem

- Marszałek Grodzki ma taką manierę, że jak widzi pewnie niebezpieczeństwo ze strony PiS czy słyszy o chęci odwołania przez własne środowisko, to stara się być skrajnie antypisowski czy rzuca hasła antyrządowe, by wejść pod parasol ludzi ze skrajnej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS). Gościem Doroty Kani był również Kazimierz Kleina (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Tomasz Grodzki Senat Stanisław Karczewski marszałek senatu polityka POLSKA Dorota Kania