Polskie Radio
Section05
marszałek senatu

Smoliński o marszałku Grodzkim: o tym, czy ktoś jest winny, decyduje niezawisły sąd, nie prokuratura

- Immunitetu nie uchylono w sytuacji, gdy ewidentnie powinno to nastąpić. Mówienie o tym, że jest to sprawa polityczna, sprawia, że w zasadzie każdy z polityków jest bezkarny, każdy postawiony zarzut, karny czy korupcyjny, może być okrzyknięty jako polityczny - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), komentując decyzję Senatu, który nie uchylił immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu polityka POLSKA Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński

Senat zagłosuje przeciwko marszałkowi Grodzkiemu? W tle zarzuty korupcyjne

W Senacie odbędzie się głosowanie o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Informację tę przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Uchylenia immunitetu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, , ponieważ chce postawić mu zarzuty o charakterze korupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  polityka Tomasz Grodzki POLSKA Senat prokuratura marszałek senatu

Sprawa marszałka Grodzkiego. Monika Pawłowska: liczę na przyzwoitość senatorów

- W tej chwili marszałek wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję. W Polsce nie powinno być świętych krów - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Pawłowska (PiS), komentując wynik głosowania senackiej komisji regulaminowej ws. immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. W audycji wypowiadał się również Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu polityka POLSKA Eliza Olczyk

Blokowanie uchylenia immunitetu marszałka Senatu. Prokurator: świadoma gra Grodzkiego i Borusewicza

Wniosek szczecińskiej prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego oczekuje na rozpatrzenie już ponad rok. W tym czasie był dwukrotnie poprawiany na wezwanie Bogdana Borusewicza. Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia przez wicemarszałka Senatu uprawnień w tej sprawie. - Ciągłe powoływanie się na niespełnienie warunków formalnych jest prowadzeniem swego rodzaju gry - powiedział portalowi niezalezna.pl Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Senat prokuratura polityka marszałek senatu Bogdan Borusewicz

Marcin Porzucek o marszałku Tomaszu Grodzkim: PO ma z nim problem

- Marszałek Grodzki ma taką manierę, że jak widzi pewnie niebezpieczeństwo ze strony PiS czy słyszy o chęci odwołania przez własne środowisko, to stara się być skrajnie antypisowski czy rzuca hasła antyrządowe, by wejść pod parasol ludzi ze skrajnej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS). Gościem Doroty Kani był również Kazimierz Kleina (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Tomasz Grodzki Senat Stanisław Karczewski marszałek senatu polityka POLSKA Dorota Kania

Lodowski: marszałek Grodzki jest niebezpieczeństwem dla całego kraju

- Nie chodzi o to, abyśmy wszyscy mieli takie same poglądy, ale o to, żebyśmy mieli świadomości tego, że pomimo tych różnych poglądów gramy do jednej bramki i wszyscy bronimy Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski (publicysta). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Piotr Grzybowski (Tygodnik katolicki "Niedziela"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki polityka POLSKA marszałek senatu

"Tomasz Grodzki jest osobą mocno skompromitowaną". Maria Koc o decyzji Senatu ws. odwołania marszałka

- Marszałek Grodzki oskarżył Polskę, swoją ojczyznę, o to, że finansuje reżim Putina i kłamie, że polski rząd kupuje węgiel z Rosji i zamieszcza tam kuriozalne tezy po to, żeby podważyć naszą dobrą współpracę z Ukrainą - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki POLSKA Senat Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka marszałek senatu

Senat rozpatruje wniosek o odwołanie marszałka Grodzkiego. Karczewski: zmienił izbę w bastion PO

- Zamiast wypełniać swoje funkcje i tworzyć ten bastion, powstał bastion PO, druga siedziba PO przy ulicy Wiejskiej. Upartyjnienie Senatu, upolitycznienie Senatu i zmiana charakteru funkcjonowania Senatu - powiedział senator PiS Stanisław Karczewski podczas przedstawiania wniosku. Wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu senatorowie PiS złożyli pod koniec marca w reakcji na słowa z jego wystąpienia skierowanego do Rady Najwyższej Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki marszałek senatu

Marszałek Grodzki broni się przed utratą immunitetu. Andrzej Rafał Potocki: obłuda i hipokryzja

- To typowe działania części polityków Platformy Obywatelskiej, szczególnie tych prominentnych, którzy dalej nie zauważają, w jakiej sytuacji znalazła się Polska, i mają na myśli wyłącznie swój własny, partyjny interes i dobro słupków sondażowych - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, komentując dyskusję wokół odwołania marszałka Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Tomasz Grodzki Senat Stanisław Karczewski marszałek senatu polityka POLSKA

Marek Król: debata dot. odwołania marszałka Grodzkiego to test przyzwoitości senatorów

- Moim zdaniem to jest test przyzwoitości senatorów. Mam na myśli tę niewielką większość, która wybrała Grodzkiego. Bo żaden przyzwoity Polak, któremu drogie jest pojęcie suwerenności Polski i to, co się dzieje na Ukrainie, nie może zaakceptować tej wypowiedzi, która obwiniała nasz kraj - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu POLSKA

Ważą się losy Tomasza Grodzkiego. Czy Senat odwoła marszałka?

O godz. 12.30 w Senacie rozpocznie się debata nad odwołaniem marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Wniosek w tej sprawie złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Ma on związek m.in. z wypowiedzią marszałka Senatu skierowaną do ukraińskiego parlamentu. PiS proponuje, aby Tomasza Grodzkiego zastąpił obecny wicemarszałek Marek Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Senat Tomasz Grodzki Marek Pęk marszałek senatu polityka POLSKA

Media: Tusk chce, żeby Grodzki zrzekł się immunitetu. Marszałek woli jednak stracić stanowisko

"Tomaszowi Grodzkiemu grozi utrata stanowiska marszałka Senatu po tym, jak lider PO Donald Tusk zażądał od niego, by zrzekł się immunitetu" - pisze w czwartek "Wprost". Według tygodnika Tomasz Grodzki odmówił, w związku z czym trwają rozmowy o ewentualnych następcach marszałka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Tomasz Grodzki marszałek senatu prokuratura immunitet sądownictwo Senat Platforma Obywatelska partie polityczne

"Powinniśmy czcić braterstwo broni między polskimi i amerykańskimi żołnierzami". Marszałek Senatu z wizytą w USA

- To, że kultywujecie tradycję braterstwa, macie Polskę w sercu będąc Amerykanami, jest niezwykle potrzebne w świecie pełnym turbulencji i zawirowań - mówił do weteranów marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas uroczystości 75-lecia organizacji Polish American War Veterans w Caseyville w stanie Illinois.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Senat Tomasz Grodzki marszałek senatu