X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Maria Jackowski

Specustawa ws. Westerplatte w Senacie. Opozycja chce odrzucenia projektu

W Senacie odbyła się debata nad specustawą o zagospodarowaniu terenu Westerplatte w Gdańsku. Celem tego aktu prawnego jest przyspieszenie prac nad budową w tym miejscu muzeum plenerowego Westerplatte i wojny 1939. - Warto opowiedzieć o każdym epizodzie tej siedmiodniowej bitwy - tłumaczył senatorom wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Tymczasem opozycja złożyła wniosek o odrzucenie ustawy.
Zobacz więcej na temat:  Senat Jan Maria Jackowski Westerplatte debata

PO żąda dymisji wiceszefa MSWiA i komendanta policji

Platforma Obywatelska chce dymisji wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego oraz podlaskiego komendanta policji Daniela Kołnierowicza. Jak powiedzieli podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie PO, ma to związek m.in. ze słowami komendanta na antenie radiowej o "konkursie na najlepszy anonim" dotyczący posłanki Platformy Bożeny Kamińskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Jarosław Zieliński Tomasz Siemoniak Jan Maria Jackowski MSWiA

Senator PiS: opozycja złożyła donosy na Polskę

- Zaognienie stosunków z Unią to wina totalnej opozycji. Opozycja umiędzynarodowiła konflikty wewnętrzne w Europie, czyli złożyła donosy na Polskę. To nie jest wygodna sytuacja dla Polski, że artykuł 7 został uruchomiony, ale jest to większy problem dla samej Komisji Europejskiej, która położyła na szali swój autorytet. Pełne zrealizowanie tego artykułu będzie niemożliwe. Te działania KE nie znajdują oparcia w traktatach – mówił w audycji 24 Pytania senator PiS Jan Maria Jackowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Maria Jackowski PiS Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Brexit Komisja Europejska Frans Timmermans

"PO powinna prosić o wybaczenie rodziny tej tragedii"

- Widzimy, że cała Platforma Obywatelska, łącznie z premierem Donaldem Tuskiem, w sposób świadomy okłamywała polska opinię publiczną. Jeśli chodzi o ciała ofiar takich tragedii, to należy się szacunek dla rodzin. Państwo Tuska, było nie tylko państwem teoretycznym, ale podeszło do katastrofy jak do włamania do garażu - mówił w audycji Rozmowa PR24 senator PiS Jan Maria Jackowski.
Zobacz więcej na temat:  Jan Maria Jackowski Prawo i Sprawiedliwość katastrofa smoleńska ekshumacja Platforma Obywatelska Donald Tusk Ewa Kopacz

Jak zmieni się UE i Francja pod rządami Macrona?

- Francja, jako mniej konkurencyjny kraj, powinna pomyśleć jak to rozwiązać. Swobodny przepływ i decyzyjność podmiotów gospodarczych w zakresie miejsca inwestowania, to jeden z fundamentów struktur europejskich - mówiła na antenie radiowej Jedynki Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz'15. Goścmi audycji byli również senator PiS Jan Maria Jackowski i poseł PO Czesław Mroczek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Jan Maria Jackowski Czesław Mroczek Caracale Emmanuel Macron Unia Europejska Francja

"Demokracja w Polsce nie jest zagrożona"

W sobotę w Warszawie odbyła się opozycyjna manifestacja pod hasłem "Marsz Wolności". Według stołecznej policji, w kulminacyjnym momencie uczestniczyło w niej około 12 tysięcy ludzi. Podczas marszu mówiono o wolności, o niezależności samorządów i sądownictwa, o edukacji, miejscu Polski w Unii Europejskiej. – Opozycja totalna kwestionuje każde działanie obecnego rządu, a Polsce jest potrzebna opozycja merytoryczna – mówił w audycji Dwóch na Jednego Jan Maria Jackowski, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Warszawa Platforma Obywatelska Nowoczesna Jan Maria Jackowski

"Wilders osiągnie dobry wynik, ale nie wpłynie to na rząd"

- Ja bym nie popadał w tony alarmistyczne i komentarze, które gdzieniegdzie się pojawią, że następuje całkowite wywrócenie pewnego ustabilizowanego systemu krajów Unii Europejskiej - mówił na antenie radiowej Trójki Jan Maria Jackowski (PiS). - Prawdopodobnie Wilders osiągnie dobry wynik, ale nie wpłynie to na rząd i premierem pozostanie Mark Rutte - stwierdził Michal Stasiński (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Maria Jackowski Michał Stasiński wybory w Holandii Wybory w Europie Trójka Beata Michniewicz

"Działania Hadacza to zorganizowana prowokacja"

- Wykorzystywanie przez pana Hadacza elementów prowokacji do działań politycznych stało się jego specjalnością – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. Chodzi o prowokatora spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu Andrzeja Hadacza, który był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Potwierdzają to dokumenty IPN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Jan Maria Jackowski Prawo i Sprawiedliwość służba bezpieczeństwa Platforma Obywatelska

Sejm zmieni regulamin? Opozycja jest przeciwna

Czy możliwe jest wspólne opracowanie zmian w regulaminie Sejmu? Zaproponował to w tym tygodniu w Trójce poseł PiS Joachim Brudziński. Podczas "Śniadania w Trójce" politycy opozycji uznali, że nie jest to potrzebne.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Biuro Ochrony Rządu Beata Szydło MON Antoni Macierewicz Marek Jakubiak Rafał Grupiński Jan Maria Jackowski Jarosław Kalinowski Joanna Scheuring-Wielgus prezydent Paweł Mucha Beata Michniewicz Sejm POLSKA