Polskie Radio
Section05
Jan Maria Jackowski

TYLKO U NAS Będzie wniosek o odwołanie marszałka Senatu. Kto oprócz PiS zagłosuje za?

Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży w tym tygodniu wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu. - Naszym kandydatem na stanowisko marszałka będzie wicemarszałek izby Marek Pęk - przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?
Zobacz więcej na temat:  Senat PiS Marek Pęk Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Jan Maria Jackowski TYLKO U NAS Ryszard Terlecki POLSKA

Klub PiS zdecydował ws. senatora Jana Marii Jackowskiego. "Jednomyślne głosowanie"

Senator Jan Maria Jackowski został wykluczony z klubu PiS za łamanie regulaminu klubu. Informację przekazała rzecznik PiS Anita Czerwińska. Jackowski uznał zarzuty wobec siebie za nieuzasadnione. Poinformował, że będzie teraz senatorem niezależnym i zapowiedział start w wyborach w 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Senat Jan Maria Jackowski Anita Czerwińska

Jackowski ma zostać usunięty z klubu. Fogiel: dobre serce PiS-u jest ogromne, ale nie nieograniczone

- Przynależność do partii, do klubu parlamentarnego nie jest czymś obowiązkowym, jest dowolna i jest oparta na wspólnocie poglądów, jeśli tej wspólnoty brakuje to należy się zastanowić nad dalszym funkcjonowaniem razem  - tak wicerzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował zapowiedziane w poniedziałek usunięcie z klubu parlamentarnego PiS senatora Jana Marii Jackowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Radosław Fogiel Jan Maria Jackowski

40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Senator PiS zorganizował wystawę

Dziś przypada 40. rocznica śmierci prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski zorganizował wystawę fotograficzną poświęconą temu wydarzeniu. - Byłem akredytowany na tych uroczystościach i przez wszystkie cztery dni mogłem dokumentować to historyczne wydarzenie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl polityk, który wówczas były fotoreporterem "Tygodnika Solidarność".  
Zobacz więcej na temat:  Jan Maria Jackowski Stefan Wyszyński wystawa Senat Sejm

Sytuacja na Białorusi. Jackowski: część państw UE nie chce konfliktu z Rosją

- Nasz ogląd sytuacji ws. Białorusi nie jest podzielany przez wszystkie kraje członkowskie UE. Część z nich ma swoje interesy z Rosją i nie chciałaby się z nią skonfliktować, jednak polityka chowania głowy w piasek prędzej czy później prowadzi do tego, że zwiększa się rosyjska strefa wpływów w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś protest demonstracje polityka Europa Unia Europejska Jan Maria Jackowski Jerzy Jachowicz

"Mamy do czynienia z recydywą". Jan Maria Jackowski o awarii w "Czajce"

- Mamy do czynienia z sytuacją, która wskazuje na to, że były zaniedbania i ktoś nie dopełnił swoich obowiązków - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem kwestia awarii w oczyszczalni "Czajka" wymaga wyjaśnienia. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Maria Jackowski awaria w oczyszczalni Czajka Platforma Obywatelska Warszawa Rafał Trzaskowski środowisko ekologia POLSKA Jerzy Jachowicz

TYLKO U NAS "Daje nadzieję pokrzywdzonym". Politycy o ustawie PiS ws. reprywatyzacji

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy autorstwa PiS o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich. Zdaniem senatora obozu rządzącego Jana Marii Jackowskiego proponowane rozwiązania będą testem na wiarygodność dla polityków Koalicji Obywatelskiej. Wiceprzewodnicząca KO Katarzyna Lubnauer sugeruje, że celem projektu jest podgrzewanie atmosfery wokół stołecznej reprywatyzacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Sebastian Kaleta Katarzyna Lubnauer Jan Maria Jackowski afera reprywatyzacyjna społeczeństwo

Jackowski: prezydent podpisując Kartę Rodziny potwierdził poglądy wyrażane od dawna

- Pan prezydent, odkąd pamiętam pana prezydenta jako osobę działającą w przestrzeni publicznej, a więc od wielu lat [...], w swoich poglądach, jeśli chodzi o kwestie małżeństwa i rodziny, odwoływał się do sprawdzonych wartości i do tych definicji, które są zawarte w polskiej konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Jan Maria Jackowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Jan Maria Jackowski POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza PiS Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

Senator PiS: PO chce stanu klęski żywiołowej, by zmienić kandydata do wyborów prezydenckich

- Platforma Obywatelska chce stanu klęski żywiołowej, bo wtedy rusza od nowa cała procedura wyborcza i wtedy można zmienić kandydata, który nie ma potencjału na dobry wynik - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator PiS. Gościem audycji był również Maciej Gdula, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka głosowanie korespondencyjne Jan Maria Jackowski Maciej Gdula Eliza Olczyk

TYLKO U NAS Dodatkowe 2,75 mld zł na ochronę zdrowia. Politycy chwalą inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy

Ministerstwo Zdrowia przygotuje ustawę dotyczącą Funduszu Medycznego. Jego utworzenie zainicjował prezydent Andrzej Duda. Do funduszu ma trafić blisko 2,75 mld zł. Środki zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów chorych na raka i choroby rzadkie. Jak inicjatywa prezydenta jest oceniana przez polityków w Sejmie?
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Fundusz Medyczny Piotr Zgorzelski Jan Maria Jackowski onkologia służba zdrowia prezydent społeczeństwo POLSKA

Zeznania biznesmena obciążają Gawłowskiego. "PO zachowuje się w tej sprawie niejednoznacznie"

Przedsiębiorca Krzysztof B. potwierdził przed sądem, że wręczył Stanisławowi Gawłowskiemu ponad 400 tys. złotych łapówki. - Te zeznania stawiają pana senatora w bardzo trudnej sytuacji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl senator PiS Jan Maria Jackowski. Sprawy nie chcą komentować politycy PO, partii do której należy oskarżony. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gawłowski Jan Maria Jackowski Platforma Obywatelska

Jackowski: na gruncie legislacyjnym trzeba odnosić się do faktów

- Z zapowiedzi marszałka Senatu wynika, że ustawa o sądach będzie gruntownie przeanalizowana. Opozycja zapewne postara się wykazać jak "straszna" to ustawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator PiS. Gościem audycji był także dr Krzysztof Madej, historyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość opozycja Senat Sejm Tomasz Grodzki Jan Maria Jackowski Jerzy Jachowicz PRL historia Polski