Polskie Radio
Section05
Marek Pęk

"PR-owski przekaz dla naiwnych". Marek Pęk o kampanii Rafała Trzaskowskiego

- Po wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego Polakom próbuje sprzedać się produkt całkowicie niewiarygodny i nieprawdziwy. Najbardziej oburza mnie wchodzenie przez kandydata z PO w buty prezydenta Andrzeja Dudy. To wszystko PR-owski przekaz dla naiwnych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka wybory w Polsce kampania prezydencka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk Adrian Klarenbach

Bon turystyczny. Ekspert mówi o teście dla opozycji i pułapce na kandydata KO

- Ustawa o bonie turystycznym będzie testem dla opozycji na współpracę między rządzącą większością z PiS a ewentualnym prezydentem Rafałem Trzaskowskim - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. W ocenie eksperta z powodu postawy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego może on zostać oblany przez opozycję, co zaszkodzi kampanii kandydata Koalicji Obywatelskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk

"Apeluję, by Grodzki pochylił się nad losem Polaków". Pęk o tempie prac Senatu

- Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków - podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), zwracając uwagę na przeciągające się prace w Senacie m.in. nad dodatkiem solidarnościowym.
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna Dodatek solidarnościowy Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat polityka POLSKA

NASZ WYWIAD Marek Pęk: po wyborach prezydenckich decyzja ws. wniosku o odwołanie marszałka Grodzkiego

- Uważam, że Tomasz Grodzki nie jest samodzielny. Nadmarszałkiem Senatu jest w rzeczywistości Borys Budka - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego jest możliwy po wyborach prezydenckich.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat polityka wybory prezydenckie 2020

Marek Pęk: Senat stał się izbą obstrukcji, zapewnienia opozycji z "okrągłego stołu" zostały złamane

Marek Pęk zaapelował do większości senackiej, aby przestała kompromitować izbę wyższą i zajęła się ustawą ws. wyborów jak najszybciej. - Senat stał się izbą obstrukcji. Wszystkie zapewnienia opozycji z rozmów przy okrągłym stole zostały złamane - oświadczył ponadto wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Tomasz Grodzki polityka Marek Pęk

"Nie jest kandydatem wszystkich Polaków". Marek Pęk o Rafale Trzaskowskim

- Po stronie opozycji zaczyna się kolejny pakt "anty-Duda". Andrzej Duda nadal jest jednak zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich i możliwa jest tylko I tura - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pęk, wicemarszałek Senatu. Gośćmi audycji byli również Lech Jaworski (Porozumienie), Arkadiusz Iwaniak (Lewica) oraz Marek Sawicki (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Rafał Trzaskowski kampania wyborcza Andrzej Duda Marek Pęk Marek Sawicki Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Pęk o Trzaskowskim: polityk nieskuteczny, nie dotrzymuje obietnic

- Jestem głęboko zaniepokojony pierwszymi występami Rafała Trzaskowskiego - on ma jakiś problem, chce za wszelką cenę pokazać się jako silny, wyrazisty polityk. Jestem zażenowany poziomem sztuczności - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marek Pęk Beata Michniewicz wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski

Marek Pęk: marszałek Grodzki nie jest w pełni suwerenny, słucha Borysa Budki

- Na pewno scenariusz procedowania ustawy wyborczej w Senacie będzie dostosowany do interesu politycznego przede wszystkim PO - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Jego zdaniem, marszałek Tomasz Grodzki "nie jest w pełni suwerenny" w podejmowaniu decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio polityka wybory prezydenckie 2020 Tomasz Grodzki Marek Pęk Senat Antoni Trzmiel