Polskie Radio
Section05

Mariusz Błaszczak

Szef MON Mariusz Błaszczak polecił wysłanie dodatkowych żołnierzy na granicę z Białorusią

Szef MON Mariusz Błaszczak polecił realizację wniosku Komendanta Straży Granicznej i wysłanie dodatkowych żołnierzy wydzielonych do patrolowania pogranicza polsko-białoruskiego oraz uczestniczących w operacji "Bezpieczne Podlasie" - poinformował we wtorek resort obrony.
Zobacz więcej na temat:  granica straż graniczna Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Maciej Wąsik MSWiA służby i bezpieczeństwo

Kolejne wzmocnienie granicy z Białorusią. Szef MON polecił wysłanie dodatkowych żołnierzy

Szef MON Mariusz Błaszczak polecił realizację wniosku Komendanta Straży Granicznej i wysłanie dodatkowych żołnierzy wydzielonych do patrolowania pogranicza polsko-białoruskiego oraz uczestniczących w operacji "Bezpieczne Podlasie" - poinformował we wtorek resort obrony.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica straż graniczna Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Maciej Wąsik MSWiA służby i bezpieczeństwo

Black Hawki dla polskiego wojska. Szef MON: armia będzie dysponowała pełną gamą śmigłowców

- Uzupełniamy flotę śmigłowców o kolejne Black Hawki. Już niebawem Wojsko Polskie będzie dysponowało pełną gamą śmigłowców - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Dziś szef MON poinformował również, że "rozpoczęły się dostawy śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych AW101". 
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie USA Black Hawk służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA

Błaszczak: rozwijamy armię, w odróżnieniu od Tuska, który likwidował jednostki

- Rząd PiS dba o bezpieczeństwo naszej ojczyzny - mówił w sobotę w Siedlcach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Do 2015 r. rządząca koalicja PO-PSL rozwiązywała jednostki wojskowe. Od 2015 r. jednostki wojskowe powstają, czego dowodem są właśnie Siedlce i 18. Dywizja Zmechanizowana - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej MON wschodnia flanka NATO żołnierze wojsko Siedlce

"Jesteśmy przygotowani, by zapewnić Polsce bezpieczeństwo". Mariusz Błaszczak o wschodniej flance NATO

W czwartek w Białymstoku szef MON Mariusz Błaszczak mówił, że "jesteśmy przygotowani do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO i we wschodniej Polsce". - Nie uda się Alaksandrowi Łukaszence i Kremlowi wpłynąć na wybory ani zdestabilizować Polski - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej broń służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Białoruś Kreml Rosja Grupa Wagnera

"Konsekwentnie wzmacniamy zdolności przeciwpancerne naszego wojska". Szef MON o podpisaniu kolejnej umowy

"Konsekwentnie wzmacniamy zdolności przeciwpancerne naszego wojska. Dziś z polskim przemysłem obronnym podpisaliśmy kolejną umowę na dostawę w najbliższych latach kilkuset przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR" - poinformował w czwartek na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie broń służby i bezpieczeństwo

Pentagon zareagował na naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej. "Każdy centymetr NATO pozostanie bezpieczny"

- Poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa NATO i będziemy pracowali nad tym, by zapewnić, że każdy centymetr kwadratowy NATO pozostanie bezpieczny - oświadczył we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Pat Ryder. Odniósł się w ten sposób do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez białoruskie śmigłowce nad Białowieżą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo MON ŚWIAT Stany Zjednoczone Pentagon

MON zwiększa liczbę żołnierzy na granicy. To reakcja na naruszenie polskiej przestrzeni przez białoruskie śmigłowce

We wtorek doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie - poinformowało MON. Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak polecił zwiększyć liczbę żołnierzy na granicy i wydzielić dodatkowe siły oraz środki, w tym śmigłowce bojowe. O incydencie zostało poinformowane NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo MON

Uroczystość pamięci ofiar zbrodni w Pomiechówku. Udział wezmą szef MON i prezes IPN

Na terenie Fortu III w Pomiechówku w poniedziałek odbędzie się uroczystość upamiętniająca ofiary niemieckich zbrodni dokonanych w tym miejscu. W jej trakcie zostanie poświęcony cmentarz wojenny, na którym spoczywają szczątki zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny Polaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo historia Polski zbrodnie wojenne okupacja niemiecka Karol Nawrocki IPN

Szef MON podpisał decyzję o utworzeniu Akademii HIMARS i 1. Brygady Rakiet

W ośrodku poligonowym Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w pobliżu Kijewa w Kujawsko-Pomorskiem minister obrony Mariusz Błaszczak podpisał decyzję o utworzeniu Akademii HIMARS i 1. Brygady Rakiet. -  Po 18 latach do Wojska Polskiego wraca jednostka artylerii rakietowej. Wojsko Polskie ma teraz możliwość dokonania ostrzału na dalekich dystansach, to ważne do odstraszania agresora - powiedział szef MON. 
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo MON HIMARS Ministerstwo Obrony Narodowej Stany Zjednoczone