Polskie Radio
Section05
Mark Brzezinski

Relacje Polska-USA. Mark Brzezinski: nasza ścisła współpraca będzie kontynuowana

- Odbyłem udaną rozmowę z szefem BBN Pawłem Solochem; Stany Zjednoczone i Polska współpracują, zapewniając bezpieczeństwo, wzmacniając więzi gospodarcze oraz wspierając Ukrainę, nasza ścisła współpraca będzie kontynuowana - oświadczył ambasador USA Mark Brzezinski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka USA Mark Brzezinski Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch Stany Zjednoczone bezpieczeństwo Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

"Potwierdziła silne partnerstwo między Polską a USA". Mark Brzezinski o wizycie Joe Bidena

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski napisał na Twitterze, że "wizyta prezydenta Bidena w Polsce potwierdziła, jak silne jest partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Polską". Amerykański przywódca przebywał w Polsce w piątek i sobotę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joe Biden Joe Biden w Polsce relacje polsko-amerykańskie Mark Brzezinski wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni Rosja NATO

Joe Biden w Polsce. Brzeziński: przedstawiliśmy szczegóły wyzwań humanitarnych na granicy polsko-ukraińskiej

Ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński poinformował, że "razem z administrator Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) Samanthą Power przedstawiliśmy prezydentowi Joe Bidenowi szczegóły wyzwań humanitarnych na granicy polsko-ukraińskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA polityka Mark Brzezinski wojna na Ukrainie wojna 2022 uchodźcy Joe Biden w Polsce Joe Biden

"Putin sam związał sobie ręce". Ambasador USA w Polsce o konsekwencjach agresywnej polityki Kremla

- NATO jest sojuszem, który z najwyższą powagę kieruje się zasadą, że atak na jeden kraj członkowski jest atakiem na wszystkie - zapewnił w  wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, odnosząc się w ten sposób do jednego ze scenariuszy dalszego rozwoju konfliktu, który zakładałby rosyjską agresję na państwa członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym Polskę. Ambasador ocenił również szansę na wygraną Putina. - Pokazał, że nie jest skutecznym przywódcą, dlatego sądzę, że przegra - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Mark Brzezinski dyplomacja serwis wschodni wojna 2022

Andrzej Duda przyjął delegację amerykańskich senatorów. Tematem spotkania kryzys wokół Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze delegację amerykańskich senatorów. W spotkaniu udział biorą również Paweł Soloch z Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Jakub Kumoch z Biura Polityki Międzynarodowej KPRP. Główny temat spotkania koncentruje się wokół zagrożenia bezpieczeństwa Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda serwis wschodni Stany Zjednoczone Ukraina BBN Paweł Soloch dyplomacja Jakub Kumoch Mark Brzezinski polityka

"Znaczący zbieg okoliczności". Brzezinski rozpoczyna podróż do Polski w rocznicę śmierci Nowaka-Jeziorańskiego

Chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu stwierdził, że znaczącym zbiegiem okoliczności jest, iż ambasador Mark Brzezinski rozpoczyna podróż z USA do Warszawy w rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który zmarł 20 stycznia 2005 roku.
Zobacz więcej na temat:  Mark Brzezinski USA społeczeństwo Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański POLSKA