Polskie Radio
Section05
Mark Brzezinski

Powstanie centrum szkoleniowe w obszarze czystej energii. Ambasador USA w Polsce zapowiada nową inwestycję

Departament Energii Stanów Zjednoczonych otworzy w Polsce regionalne centrum szkoleniowe zajmujące się czystymi technologiami energetycznymi i energetyką jądrową - zapowiedział ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. W planach jest też współpraca z uczelniami przy tworzeniu programów studiów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka elektrownia atomowa Stany Zjednoczone USA Mark Brzezinski

"Korzyść dla USA, Polski i całego NATO". Ambasador Mark Brzezinski o współpracy przy serwisowaniu F-16

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski polsko-amerykańską współpracę w serwisowaniu myśliwców F-16 określił jako "korzyść dla USA, Polski i całego NATO". Wojskowe Zakłady Lotnicze numer 2 w Bydgoszczy odebrały pierwszą tego typu maszynę amerykańskich sił stacjonujących w Europie. Do końca roku do bydgoskich zakładów trafią jeszcze dwa takie samoloty bojowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo NATO USA Mark Brzezinski Stany Zjednoczone GOSPODARKA

Jacek Raubo o współpracy wojskowej z USA: widzimy ją w praktycznym działaniu

- Widzimy, że ta interoperacyjność jest uzyskiwana i to nie jest tylko i wyłącznie pewien klimat polityczny czy dyplomatyczny, jeśli chodzi o kurtuazję - powiedział. - To jest wykute w praktycznym działaniu jednostek - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, redaktor Defence24.pl (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Zobacz więcej na temat:  USA POLSKA polityka Mark Brzezinski premier Ministerstwo Obrony Narodowej kancelaria premiera Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Mateusz Morawiecki relacje polsko-amerykańskie

"Jesteśmy zjednoczeni". Ambasador USA o doskonałych polsko-amerykańskich relacjach

Nigdy wcześniej Amerykanie i Polacy nie byli tak blisko - podkreślił ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski podczas konferencji z okazji 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Zapewnił, że Polska jest bezpieczna, a gwarantem tego są żołnierze amerykańscy stacjonujący w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mark Brzezinski USA relacje polsko-amerykańskie Polityka zagraniczna Polski

Mark Brzezinski: USA są oddane sprawie wsparcia Polski. Jesteśmy gotowi na każdą sytuację

- USA są oddane sprawie wsparcia nie tylko militarnego bezpieczeństwa Polski, ale także bezpieczeństwa szerzej rozumianego - także energetycznego czy bezpieczeństwa demokracji w Polsce - powiedział ambasador USA w Warszawie Mark Brzezinski. - Jesteśmy gotowi na każdą sytuację - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka relacje polsko-amerykańskie Mark Brzezinski uchodźcy kryzys migracyjny społeczeństwo