Polskie Radio
Section05

Mateusz Morawiecki

Niski wzrost PKB. Zawinił zastój w inwestycjach

W III kwartale wzrost PKB w Polsce wyniósł 2,5 procent. W ocenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego wolniejszy wzrost Produktu Krajowego Brutto to część ogólnoeuropejskiego trendu. Prognozy na IV kwartał także nie są najlepsze. O PKB i inwestycjach mówiła w audycji Gospodarczy Temat Dnia Katarzyna Kapczyńska (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  pkb produkcja przemysłowa kolej budownictwo inwestycje

Ożywienie na linii z Białorusią. Marszałek Senatu w Mińsku

Do stolicy Białorusi z trzydniową wizytą udaje się polska delegacja na czele z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. W październiku białoruską stolicę odwiedził wicepremier Mateusz Morawiecki, w sierpniu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a marcu szef MSZ Witold Waszczykowski. O ożywieniu stosunków na linii Warszawa – Mińsk rozmawiali w programie 7 Dni Wschód Ryhor Astapenia (Uniwersytet Warszawski), Aleś Zarembiuk (Białoruski Dom) i Jakub Biernat (Telewizja Biełsat).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Stanisław Karczewski Ryszard Terlecki Witold Waszczykowski

Kwota wolna od podatku. Znamy plany Morawieckiego

Kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wyniesie 6,6 tys. zł – zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że osoby zarabiające do np. 11 tysięcy zł rocznie będą mogły korzystać z wyższej niż obecnie kwoty wolnej, ale o malejącej strukturze. Zmiany mogą nastąpić już od stycznia 2017. O wolnej kwocie mówili w audycji Puls Gospodarki Cezary Mech (ekonomista), Mariusz Adamiak (PKO BP) oraz Witold Gadomski („Gazeta Wyborcza”).
Zobacz więcej na temat:  kwota wolna od podatku witold gadomski Henryk Kowalczyk Beata Szydło