Polskie Radio
Section05
Matka Teresa z Kalkuty

Indyjski rząd uderza w zakon Matki Teresy z Kalkuty. Zamrożono konta bankowe Misjonarek Miłości

Władze Indii nie zgodziły się na odnowienie licencji założonemu przez Matkę Teresę z Kalkuty Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości. Środowiska powiązane z Indyjską Partią Ludową premiera Narendry Modiego oskarżały Misjonarki Miłości o prowadzenie programów religijnego nawracania pod pozorem dobroczynności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Indie Matka Teresa z Kalkuty katolicyzm Kościół katolicki

Życie z duszą, czy bez: Święci i świętość

– Świętość nie jest aktem jednorazowym. To wyjątkowy i podniosły, w sensie etycznym, sposób przeżywania swojego życia – powiedział o. prof. Zdzisław Kijas, franciszkanin i teolog. Przy okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych w audycji „Życie z duszą, czy bez” rozmowa na temat postaci świętych i samego zagadnienia świętości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II religia wiara Dzień Wszystkich Świętych Matka Teresa z Kalkuty Maksymilian Maria Kolbe

Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty

Ponad sto tysięcy wiernych wzięło udział we mszy kanonizacyjnej Matki Teresy z Kalkuty. Eucharystia odbyła się na placu Świętego Piotra, a przewodniczył jej papież Franciszek. Uroczystość miała miejsce w przeddzień 19. rocznicy śmierci założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. O jej posłudze mówiła m.in. Barbara Sułek-Kowalska, sekretarz redakcji tygodnika „Idziemy”.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Matka Teresa z Kalkuty Watykan

Watykan: Matka Teresa ogłoszona świętą

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. W Polskim Radiu 24 o działalności laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 1979 roku mówili ksiądz Krzysztof Ołdakowski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia oraz Krzysztof Renik, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Indiach.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół Matka Teresa z Kalkuty Matka_Teresa papież papież Franciszek religia