X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Matka Teresa z Kalkuty

Życie z duszą, czy bez: Święci i świętość

– Świętość nie jest aktem jednorazowym. To wyjątkowy i podniosły, w sensie etycznym, sposób przeżywania swojego życia – powiedział o. prof. Zdzisław Kijas, franciszkanin i teolog. Przy okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych w audycji „Życie z duszą, czy bez” rozmowa na temat postaci świętych i samego zagadnienia świętości.
Zobacz więcej na temat:  Dzień Wszystkich Świętych Jan Paweł II Maksymilian Maria Kolbe Matka Teresa z Kalkuty religia wiara

Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty

Ponad sto tysięcy wiernych wzięło udział we mszy kanonizacyjnej Matki Teresy z Kalkuty. Eucharystia odbyła się na placu Świętego Piotra, a przewodniczył jej papież Franciszek. Uroczystość miała miejsce w przeddzień 19. rocznicy śmierci założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. O jej posłudze mówiła m.in. Barbara Sułek-Kowalska, sekretarz redakcji tygodnika „Idziemy”.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Matka Teresa z Kalkuty Watykan

Watykan: Matka Teresa ogłoszona świętą

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. W Polskim Radiu 24 o działalności laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 1979 roku mówili ksiądz Krzysztof Ołdakowski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia oraz Krzysztof Renik, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Indiach.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół Matka Teresa z Kalkuty Matka_Teresa papież papież Franciszek religia