Polskie Radio
Section05
PGNiG

"Nie ma mowy o żadnej sprzedaży Lotosu". Małecki o budowie multienergetycznego koncernu

- Chcę bardzo mocno podkreślić, że nie ma mowy o żadnej sprzedaży Lotosu, Lotos jest wnoszony do połączonego Orlenu właśnie z Lotosem i PGNiG. Donald Tusk w sposób perfidny manipuluje informacjami, ponieważ do węgierskiego MOL-a i to pod marką "Slovnaft" trafi zaledwie 417 stacji benzynowych Lotos. A podkreślam, stacje benzynowe nie stanowią żadnej infrastruktury krytycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA energetyka Donald Tusk lotos Orlen PGNiG

PGNiG zwiększa wydobycie gazu na szelfie norweskim. "Sytuacja sprzyja działalności w segmencie upstream"

PGNiG prognozuje wzrost tegorocznego własnego wydobycia gazu na szelfie norweskim z 2,6 do 3 mld m3. Jak podkreślili przedstawiciele spółki, będzie to efekt generalnego wzrostu aktywności wydobywczej. Sytuacja rynkowa i otoczenie makroekonomiczne ostatnich miesięcy wyjątkowo sprzyja działalności w segmencie upstream.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGNiG gaz ziemny Baltic Pipe wyniki finansowe

Małe reaktory jądrowe w Polsce. Prezes PKN Orlen: to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego

"Inwestujemy w małe reaktory jądrowe SMR, bo to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski i dobre uzupełnienie naszych inwestycji w OZE" - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał, że w poniedziałek spotkał się z szefem GE Hitachi Nuclear Energy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek energia atomowa energia odnawialna energia elektryczna POLSKA elektrownia atomowa PGNiG Synthos KGHM Polska Miedź