Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Polskie Radio codziennie gra polską muzykę i wspiera rodzimych artystów

Ponad połowę piosenek granych przez wszystkie anteny publicznego nadawcy stanowią utwory wykonywane w języku polskim (51,3 proc.). Muzyka ta obecna jest nie tylko w postaci piosenek rodzimych wykonawców, ale również w formie setek godzin koncertów, recitali i specjalnych domowych występów polskich artystów - dostępnych online na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio MUZYKA W POLSKIM RADIU POLSKA

Ala Tracz na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Ala Tracz, reprezentantka Polski na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Trema na pewno będzie… Ale zawsze mi przechodzi, kiedy zaczynam śpiewać -  mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. 
Zobacz więcej na temat:  DAB+ edukacja dzieci W POLSKIM RADIU

Dzień Chłopaka! Czy tylko superbohaterowie mają super zdolności?

30 września obchodzone jest w Polsce święto wszystkich chłopców. Tych, którzy mają kilka i kilkanaście lat, ale i tych starszych. Dlatego tego dnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom szukaliśmy superbohaterów i ich supermocy! Jakie super zdolności mają nasi słuchacze! Była także możliwość złożenia życzeń i zadedykowania specjalnej piosenki za pośrednictwem Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  edukacja W POLSKIM RADIU DAB+ piosenka dzieci