Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Niedźwiecki brał pieniądze za miejsca na liście przebojów? Tak twierdzi były muzyk Antyquariatu

"Marek Niedźwiecki - którego audycje także lubiłem - brał w latach 90. 20 tys. zł za 3. miejsce na liście przebojów Trójki. (…) I to możemy udowodnić. Wszyscy muzycy w Polsce to wiedzą i do tej pory nikt z tym nie zrobił porządku" - napisał na Facebooku były muzyk zespołu Antyquariat, podpisany jako "Tomaldo Banjo". Do sprawy odniosła się również Dorota "Doda" Rabczewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka W POLSKIM RADIU POLSKA Facebook

Premier o zamieszaniu wokół Trójki: temat zastępczy

"Dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny" – napisał premier Mateusz Morawiecki, komentując sprawę "anulowanego" notowania Listy Przebojów Trójki. "Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych" – ocenił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA W POLSKIM RADIU Mateusz Morawiecki premier

Koncerty ku czci Jana Pawła II i klasyka literatury. Zapraszamy w poniedziałek

Polskie Radio poleca na poniedziałek klasykę literatury - Dąbrowską, Gombrowicza, Lema, a także fragmenty utworów Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. Wieczorem, z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły zapraszamy na koncerty: w Jedynce pt. "Santo Subito", w Dwójce koncert z Teatru Wielkiego Opery Narodowej, a w Trójce do wysłuchania "Tryptyku Rzymskiego".
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU #zostańwdomu

"Radio postąpiło słusznie". Krzysztof Czabański o unieważnieniu głosowania na Listę Przebojów Trójki

- Głosowanie na piątkową Listę Przebojów Trójki w jakiś sposób zostało zmanipulowane, wyniki faktyczne były inne niż te podane na antenie - powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powołując się na wstępne informacje od kierownictwa radia.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych Polskie Radio Trójka POLSKA W POLSKIM RADIU