Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Wiesław Gołas nie żyje. Aktor za miesiąc kończyłby 91 lat

Odtwórca wielu ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych zmarł w czwartek nad ranem. Znany z wielu ról kabaretowych i filmowych, dał się zapamiętać choćby z gry w serialach "Czterej pancerni i pies", "Alternatywy 4" czy "Czterdziestolatek". Podczas ostatnich urodzin mówił Polskiej Agencji Prasowej: "Nie przewidywałem dla siebie takiego poważnego wieku, ale skoro w niebie tak zarządzono, to się nie sprzeciwiam". 
Zobacz więcej na temat:  kabaret Kielce wilk Warszawa TVP odeszli 2021 W POLSKIM RADIU

TYLKO U NAS Kardynał Stefan Wyszyński - idol trzech pokoleń? Debata od godz. 20

Dziś od godz. 20.00 w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbędzie się debata - "Kardynał Stefan Wyszyński - idol trzech pokoleń? Spojrzenie na Prymasa Tysiąclecia w perspektywie trzech generacji". Transmisja będzie dostępna na portalu PolskieRadio24.pl, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na Facebooku Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński Kościół beatyfikacja Polskie Radio 24 W POLSKIM RADIU

Wywiady, wyśmienita literatura i muzyka - Polskie Radio na czwartek

Jaką rolę w naszym życiu pełni muzyka i kim jest influencer? W Światowym Dniu FAS, czyli płodowego zespołu alkoholowego o tym, jakie spustoszenie wywołuje alkohol w organizmie dziecka. W ramach Roku Norwida zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - operę "Wanda" Joanny Wnuk-Nazarowej, do słów misterium Cypriana Kamila Norwida oraz na słuchowisko "Noc tysiączna druga" Teatru Polskiego Radia. Wieczorem autorska muzyczna selekcja Vito Bambino na osłodzenie końca szkolnych wakacji.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Upamiętnienie pracowników rozgłośni Polskiego Radia

We wtorek 7 września o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci pracowników rozgłośni Polskiego Radia w Warszawie oraz otwarcie wystawy przedstawiającej najważniejsze dla tej instytucji osoby, miejsca i wydarzenia z września 1939 roku. Tablicę odsłoniła prezes PR Agnieszka Kamińska, zaś wystawę otworzyła dyrektor Archiwum PR Elżbieta Berus-Tomaszewska.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio historia Polski historia warszawy historia radiofonii II wojna światowa Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Trójka Mateusz Drozda W POLSKIM RADIU

"Ich bohaterstwo jest dla nas napomnieniem". Krzysztof Czabański o radiowcach z 1939 r.

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, wspólnie z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, odsłonili tablicę poświęconą pamięci pracowników Polskiego Radia w Warszawie, którzy w 1939 r. do kapitulacji stolicy nadawali program radiowy. W swoim wystąpieniu podkreślał bohaterstwo pracowników rozgłośni PR oraz rolę, jaką ta instytucja odegrała w tworzeniu i utrzymaniu państwowości po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU pamięć II wojna światowa historia Polski społeczeństwo

"Ich bohaterstwo jest dla nas wszystkich napomnieniem". Krzysztof Czabański o radiowcach z 1939 r.

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, wspólnie z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą pamięci pracowników Polskiego Radia w Warszawie, którzy w 1939 r. do kapitulacji stolicy nadawali program radiowy. W swoim wystąpieniu podkreślił bohaterstwo pracowników rozgłośni Polskiego Radia oraz rolę, jaką ta instytucja odegrała w tworzeniu i utrzymaniu państwowości po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU pamięć II wojna światowa historia Polski społeczeństwo POLSKA

Polskie Radio w hołdzie radiowcom z września 1939 r. Odsłonięto pamiątkową tablicę

Polskie Radio upamiętniło swoich pracowników, którzy we wrześniu 1939 r. mobilizowali Polaków do obrony przed inwazją wojsk niemieckiej Trzeciej Rzeszy. W budynku odsłonięto tablicę pamiątkową. Jak mówiła podczas uroczystości prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, pracownicy wykazali się w tamtym czasie odwagą i poświęceniem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo W POLSKIM RADIU II wojna światowa Polskie Radio historia Polski Agnieszka Kamińska