Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Polskie Radio na sobotę - z Zamościa, Sanoku i Przemyśla

Przy okazji Festiwalu Dwa Teatry odwiedzimy Zamość a z biegiem rzeki San - Sanok i Przemyśl. Zwiedzimy też unikalną wyspę - Bornholm. Mistrzostwa Europy w siatkówce - będziemy kibicować Polakom w meczu ze Słowenią. Wieczorem koncert finałowy "Lata z Radiem" - LemOn i Sylwia Grzeszczak oraz transmisja ze Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego - Festiwal Szymanowski Polska Świat. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

"Dwa Teatry" i "Warszawska Jesień" . Polskie Radio na piątek

Relacje z Festiwalu "Dwa Teatry" na wszystkich antach oraz z Zakopanego przed sobotnim finałem "Lata z Radiem". O akcji "Z Kresów ocalone", rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę oraz jak prowadzić firmę rodzinną bez uszczerbku dla rodziny? Także słuchowisko "Jeden dzień Iwana Denisowicza" Aleksandera Sołżenicyna a wieczorem Koncert inauguracyjny 64. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" - transmisja z Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

O postępie, filozofii i doskonałej muzyce. Polskie Radio na czwartek

Powiemy jak powstaje sztuczne mięso i jakie będą z niego korzyści dla zdrowia, natury i gospodarki. Dlaczego pojęcie "stan wyjątkowy" fascynuje od lat filozofów i na czym polega przedsięwzięcie Telosa? W Światowym Dniu Fryzjera - poszukamy odpowiedzi, co trzeba posiadać, żeby zostać fryzjerem lub fryzjerką. Wieczorem zapraszamy na koncert urodzinowy Sinfonii Varsovii - transmisja z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Polskie Radio otrzymało wyróżnienie w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" za serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920". Projekt znalazł się w prestiżowym gronie 15 finalistów z ponad 200 zgłoszonych inicjatyw i wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio konkurs bitwa warszawska 1920 Muzeum Historii Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego serwisy specjalne społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Bezpieczeństwo, zdrowie, sport. Polskie Radio na wtorek

Czy w Polsce policja korzysta z robotów i jakie aspekty inteligencji psów mogą nas zaskoczyć? O bezpieczeństwie korzystania z kart płatniczych i Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach. Będzie o detalach architektonicznych na DetalFest. Adam Woronowicz opowie o filmie "Teściowie" i zdamy relację z trwającego w Zakopanem Festiwalu "Muzyka na szczytach". Wieczorem ME siatkarzy - relacje z meczu ćwierćfinałowego Polska-Rosja. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU