Polskie Radio
Section05
Waldemar Kraska

"To może być bomba biologiczna". Wiceminister zdrowia apeluje o zaprzestanie protestów

- Jeżeli widzę osobę przy osobie, krzyczących ludzi, to jest to idealna sytuacja do tego, by doszło do zakażenia. Maseczka ogranicza ryzyko, ale nie chroni całkowicie. Proszę o powstrzymanie się od tego, rozumiem, że jest demokracja i możliwość wyrażania poglądów, ale to nie jest czas, abyśmy tak tłumnie gromadzili się na ulicach - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Błażej Prośniewski Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie pandemia epidemia wirus choroby zakaźne

Wiceminister zdrowia: z dnia na dzień zwiększamy miejsca respiratorowe

Waldemar Kraska powiedział na antenie TVP Info, że dziennie przybywa w kraju około 600 łóżek dla chorych na COVID-19, ale jednocześnie o tyle samo wzrasta liczba hospitalizowanych. Wiceszef resortu powiedział, że lekarze i pielęgniarki będą przenoszeni nawet do innych regionów, jeśli zajdzie taka konieczność.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska COVID-19 pandemia koronawirus POLSKA społeczeństwo

Rząd rozważa dodatkowe obostrzenia. Müller: decyzje możliwe już w weekend

- Z uwagi na liczbę zachorowań dodatkowe rygory raczej się pojawiają, decyzje będą zapadały w weekend albo od początku przyszłego tygodnia - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewniał, że rząd nie chce wprowadzać takiego lockdownu jak wiosną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Piotr Müller wirus choroba zdrowie Waldemar Kraska rząd Rząd RP infografika

Wiceminister zdrowia: pierwszy raz od 9 lat budżet ratownictwa medycznego wzrósł o 245 mln zł

- Po raz pierwszy od 9 lat budżet ratownictwa medycznego wzrósł w tym roku o 245 mln zł - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że od 1 stycznia br. wszyscy ratownicy medyczni mają taki sam dodatek do pensji, jak pozostali pracownicy służby zdrowia, czyli 1600 zł.
Zobacz więcej na temat:  ratownik medyczny Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska medycyna szpital służba zdrowia POLSKA

Nowa lista stref czerwonych. Waldemar Kraska: będzie na niej większość dużych miast

- Dziś będzie publikowana nowa lista czerwonych stref, czyli miast i powiatów. Zdecydowanie większość dużych miast - gdzie jest duże nasycenie na metr kwadratowy, jeśli chodzi o ludzi - w tej strefie czerwonej się znajdzie - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Kraska Stanisław Janecki koronawirus COVID-19 Koronawirus w Polsce POLSKA społeczeństwo pandemia epidemia zdrowie choroby zakaźne

Wiceszef MZ ostrzega: będą kontrole i kary za nienoszenie maseczek w sklepach

- Sklepy to miejsca, gdzie przy dużej ilości osób może dochodzić do zakażeń, miejmy tego świadomość. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad - będziemy za to karani - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Wiceszef resortu zdrowia dodał, że według prawników resortu, obecne przepisy, a więc rozporządzenie, a nie ustawa, są wystarczające do nakładania kar. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska koronawirus Koronawirus w Polsce infografika społeczeństwo COVID-19