Polskie Radio
Section05
Waldemar Kraska

"W Polsce nie stwierdzono powikłań zakrzepowo-zatorowych". Kraska o szczepionce firmy AstraZeneca

- W Polsce dotychczas nie stwierdziliśmy przypadku powikłań zakrzepowo-zatorowych po szczepionce AstraZeneca - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że w kwestii podawania tego preparatu postępujemy zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie Koronawirus w Polsce szczepienia Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia

Wiceszef MZ o ew. powrocie uczniów do szkół: do świąt nie będzie rekomendacji w tej sprawie

Waldemar Kraska powiedział na antenie TVP1, że do Świąt Wielkanocnych nie jest spodziewana zmiana rekomendacji ws. nauki w szkołach. - Eksperci mówią, że szczyt będzie właśnie na przełomie marca i kwietnia, więc jeszcze te ciężkie 2-3 tygodnie przed nami. Jaka będzie sytuacja po świętach, trudno mi w tej chwili powiedzieć - zaznaczył wiceminister zrdrowia.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie Ministerstwo Zdrowia edukacja szkoła POLSKA Waldemar Kraska

"Wprowadzają trochę zamieszania". Wiceminister zdrowia o testach na SARS-CoV-2 z marketu

- Te testy pokazują, czy mamy przeciwciała, czy przechorowaliśmy ewentualnie koronawirusa. Ale nie pokazują, czy te miano przeciwciał jest na tyle wysokie, że zabezpieczy nas przed możliwym zachorowaniem - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Na antenie TVP1 wiceminister zdrowia wskazał na wątpliwości wokół działania produktu, oceniając, że "wprowadza on trochę zamieszania".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Kraska Koronawirus w Polsce zdrowie COVID-19 sars-cov-2

"Pojawią się u nas już w kwietniu". Wiceminister zdrowia o szczepionkach firmy Johnson&Johnson

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, potwierdził w "Salonie politycznym Trójki" możliwość dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson już w kwietniu. Dodał, że bezpieczeństwo wszystkich szczepionek jest kontrolowane. – Zysk, jaki uzyskujemy z przyjęcia szczepionki, jest nieporównywalnie większy niż ewentualne tzw. objawy poszczepienne – powiedział wiceszef MZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia zdrowie społeczeństwo Beata Michniewicz szczepionka szczepienia

Wiceminister zdrowia o Wielkanocy: nie nastawiałbym się na święta w szerokim gronie rodzinnym

- Nie jest to jeszcze przesądzone, ale nie nastawiałbym się na to, że Wielkanoc spędzimy tak, jak się przyzwyczailiśmy, w wielkim rodzinnym gronie - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o ewentualne obostrzenia, które mogą obowiązywać w czasie zbliżających się świąt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Waldemar Kraska Wielkanoc Koronawirus w Polsce COVID-19

Czeskie szpitale są przepełnione. Wiceszef MZ: Polska pomoże, czekamy na pierwszych pacjentów

Wiceminister zdrowia poinformował, że dotychczas szpitale w Gorlicach i Nowym Targu przyjęły trzech pacjentów z COVID-19 ze Słowacji. Sytuacja pandemiczna u naszych południowych sąsiadów jest bardzo trudna, brakuje łóżek w szpitalach. - Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące przyjęcia do polskich szpitali chorych z Czech - powiedział Waldemar Kraska w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Czechy pandemia zdrowie medycyna szpital COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Waldemar Kraska