X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zbigniew Bujak

Zbigniew Bujak: w Wiośnie znajduję ludzi otwartych na Europę

- Chcę, żeby młodzi ludzie zrozumieli, czym jest europejska kultura w sztuce rządzenia i zarządzania. Na razie, niestety, jest jakaś mentalna bariera, która do Polski takiej wiedzy nie dopuszcza - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Zbigniew Bujak, kandydat Wiosny Roberta Biedronia do europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Zbigniew Bujak partia Wiosna wybory do Parlamentu Europejskiego Unia Europejska

"Jarosław Kaczyński to współtwórca Solidarności"

- Dzisiejszy wstrząsający podział na scenie politycznej jest dla mnie podziałem w naszym obozie. Jarosław Kaczyński to jeden ze współtwórców Solidarności, to on konstruował koalicję rządu Mazowieckiego, to on wspierał kampanię Wałęsy - przypomina Zbigniew Bujak, działacz opozycji demokratycznej w PRL.
Zobacz więcej na temat:  1989 demokracja komunizm opozycja demokratyczna Piotr Gociek polityka PRL Solidarność transformacja ustrojowa Zbigniew Bujak

Nagrody dla liderów wolnej Białorusi. "Teraz kolejne zadania przed wami"

Niezależny portal Karta'97 wręczył nagrody dla wybitnych osobowości społeczności demokratycznej na Białorusi. W tym roku otrzymali je "za osobiste męstwo” dziennikarka Swietłana Kalinkina, były więzień polityczny Ihar Aliniewicz, inicjatywa studencka z Mińska "Studenty protiw”, a za "odwagę w twórczości artystycznej” - zespół Krambambula, którego liderem jest Liawon Wolski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś prawa człowieka Raport Białoruś Wiktor Ross wolność słowa Zbigniew Bujak

"Współczynnik Chlebowskiego" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Elżbieta Chlebowska z wykształcenia jest etnografem. Jej mąż Tomasz Chlebowski - astronomem. Obydwoje od czasów studenckich byli zaangażowani w działalność opozycyjną. Tak się poznali. Pochodzą z rodzin o patriotycznych korzeniach, uważali więc, że ich obowiązkiem jest czynne uczestniczenie w sprawach społecznych i politycznych. Tomasz Chlebowski działał w Komitecie Obrony Robotników. W stanie wojennym zaangażował się w podziemną Solidarność. M.in. ochraniał Zbigniewa Bujaka, gdy ten się ukrywał. Nawet jako Bujak został schwytany i uwięziony na Rakowieckiej do momentu, kiedy służby odkryły pomyłkę. Córki bohaterów z zazdrością mówią, że ich rodzice żyli w ciekawych czasach, a one...
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Urszula Żółtowska-Tomaszewska Zbigniew Bujak