Polskie Radio
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

Opozycja atakuje WOT. Wiceszef MON odpowiada: są elementem obrony powszechnej

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział, że dobrowolna zasadnicza służba wojskowa cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi. W ubiegłym roku planowano przeszkolenie 15 tys. osób, a przeszkolono prawie 16,5 tys., natomiast w tym roku liczba żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej zbliża się do podwyższonego limitu 33 tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  WOT Wojska Obrony Terytorialnej Ministerstwo Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz armia wojsko POLSKA bezpieczeństwo Wojsko Polskie

PR24 "Na to nie może być zgody". Skurkiewicz o zapowiedzi Siemoniaka ws. liczebności armii

- Polska armia liczy blisko 187 tys. żołnierzy. W WOT ma służyć do 50 tys. żołnierzy. Głos Tomasza Siemoniaka, że WOT ma liczyć do 30 tys., oznacza redukcje. Na to nie może być zgody. WOT są elementem obrony powszechnej - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Wojsko Polskie armia Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo Tomasz Siemoniak

Siemoniak chce redukcji żołnierzy. Poseł PiS: te słowa dyskwalifikują go ze stanowiska szefa MON

- Słowa Tomasza Siemoniaka z Koalicji Obywatelskiej o 150 tys. armii dyskwalifikują go jako ewentualnego szefa resortu obrony narodowej, chybachyba że się z nich wytłumaczy - powiedział w Telewizji Republika poseł Marek Ast (PiS). Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Piotra Ciepluchy, wypowiedź Siemoniaka zapowiada "zwijanie polskiej armii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej wybory w Polsce służby i bezpieczeństwo Tomasz Siemoniak Marek Ast

Stołeczna brygada WOT. Płk Marek Pietrzak: mamy ponad tysiąc żołnierzy, warszawiacy są patriotami

- 14 października, czyli dokładnie w 365 dniu od pierwszego wcielenia ochotników do 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej, bramę jednostki przekroczył tysięczny żołnierz. Tempo formowania jest bardzo duże. To zbija argumenty tych, którzy twierdzili, że w Warszawie nie ma potencjału, że warszawiacy nie są patriotami - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, dowódca stołecznej jednostki WOT. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej Warszawa POLSKA

Odzyskano grunty po rosyjskim ośrodku wypoczynkowym. Teren będzie służył Wojsku Polskiemu

W Skubiance pod Warszawą minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w przekazaniu nieruchomości na potrzeby Sił Zbrojnych. To grunty od Lasów Państwowych dawnego ośrodka wypoczynkowego Federacji Rosyjskiej, które powiększą bazę szkoleniową żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej stacjonujących w garnizonie "Zegrze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak wojsko Wojsko Polskie WOT Wojska Obrony Terytorialnej bezpieczeństwo

Święto WOT. Gen. Polko: terytorialsi udowodnili, że niemożliwe jest możliwe

- Żołnierze WOT sprawdzili się w czasach pandemii, podczas klęsk żywiołowych i kryzysu granicznego. Okazało się, że cechuje ich ogromny entuzjazm, wola i chęć pomagania. W WOT są ludzie, którzy zawodowo nie służą w wojsku, ale cechują się profesjonalizmem w działaniach i swoje unikatowe umiejętności przenoszą na grunt wojskowy - mówił w Polskim Radiu 24 były dowódca GROM gen. Roman Polko.  
Zobacz więcej na temat:  WOT Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie POLSKA służby i bezpieczeństwo

PR24 Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Gen. Maciej Klisz: pokazujemy siłę WOT

Dziś w Rzeszowie prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wezmą udział w święcie Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym roku przypada 6-lecie istnienia tej formacji. O zadaniach stojących przed żołnierzami WOT mówił w Polskim Radiu 24 gen. Maciej Klisz, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo

Mistrz jiu-jitsu szkolący żołnierzy WOT: w filmie Holland mamy biedne kobiety i dzieci. To jest totalne kłamstwo

- Agnieszka Holland robi dobry interes na kłamstwie - ocenił w rozmowie z TV Republika ppor. WOT Paweł Jóźwiak, były mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu i dwukrotny mistrz Polski w MMA. Jego zdaniem, w "Zielonej granicy" widzimy próbujące przedostać się do Polski "biedne kobiety i dzieci". - To jest totalne kłamstwo, bo na granicy są dorośli mężczyźni, którzy są silni, agresywni i niebezpieczni - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo granica Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA Agnieszka Holland