Polskie Radio
Section05
areszt

Mord 43 uczniów w Meksyku. Rząd potwierdził, że uczestniczyli w nim także wojskowi

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador podczas środowego spotkania z rodzicami 43 uczniów liceum pedagogicznego w mieście Ayotzinapa, w stanie Guerrero - zaangażowanych politycznie obrońców środowiska naturalnego, bestialsko zgładzonych we wrześniu 2014 roku przez morderców z kartelu narkotykowego Guerreros Unidos - obiecał, że winni tej potwornej zbrodni zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  Meksyk strzelanina zabójstwo areszt ŚWIAT Ameryka

Dwoje mołdawskich parlamentarzystów zatrzymanych. Chodzi o ich kontakty z rosyjskim oligarchą

Deputowani do parlamentu Mołdawii Irina Lozovan i Alexandr Nesterovschi zostali w czwartek wieczorem zatrzymani przez służby bezpieczeństwa tego kraju w związku z domniemanym pobieraniem pieniędzy od prorosyjskiego oligarchy Ilana Szora. Polityk ten jest poszukiwany przez mołdawski wymiar ścigania od 2019 r. za przestępstwa finansowe.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia szpiegostwo Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT areszt

Tragedia w Czernikach. Policja odkryła ciało trzeciego noworodka. 20-latka z Kaszub usłyszała zarzuty zabójstwa

Jak przekazano, "zarzuty zabójstwa usłyszała 20-letnia kobieta zatrzymana po ujawnieniu ciał trzech noworodków w piwnicy domu w Czernikach w gminie Stara Kiszewa na Kaszubach". Trwa jej przesłuchanie. Wkrótce usłyszy zarzuty również zatrzymany 54-letni ojciec kobiety.
Zobacz więcej na temat:  zabójstwo POLSKA dzieci noworodek policja prokuratura areszt regiony pomorskie

Fala brutalnych zamieszek imigrantów we Francji. Skazano już ponad tysiąc osób

Minister sprawiedliwości Francji Eric Dupond-Moretti w telewizji RTL poinformował, że ponad 1000 osób zostało skazanych w związku z imigranckimi zamieszkami na przedmieściach francuskich miast po zastrzeleniu przez policję pod koniec czerwca 17-latka w Nanterre. 600 osób zostało już osadzonych w zakładach karnych.
Zobacz więcej na temat:  Zamieszki we Francji sąd przestępczość Francja areszt ŚWIAT Europa

Przemyt migrantów z Białorusi do Niemiec. Zatrzymano członków międzynarodowej grupy przestępczej

Policjanci warszawskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Prokuraturą Okręgową w Warszawie uderzyli w międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem imigrantów zza wschodniej granicy Polski do granicy z Niemcami.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP policja migracja imigranci w Europie imigracja służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś Niemcy prokuratura areszt

Przemyt migrantów z Białorusi do Niemiec. Zatrzymano członków międzynarodowej grupy przestępczej

Policjanci warszawskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Prokuraturą Okręgową w Warszawie uderzyli w międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem imigrantów zza wschodniej granicy Polski do granicy z Niemcami.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP policja migracja imigranci w Europie imigracja POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś Niemcy prokuratura areszt

Macierzyństwo za kratami. Historie skazanych matek 

Katarzyna Borkowska rozmawia ze skazanymi i ukazuje ich ludzkie oblicze. Nie wybiela, nie usprawiedliwia, nie uniewinnia, a opowiada historie ludzi, którzy odbywają swoją karę. Wśród nich są kobiety, również matki. Kolejna już książka o tematyce więziennej "Nadzieja Skazanych" przedstawia losy kobiet, które wychowują swoje potomstwo w więzieniu. To właśnie z tymi kobietami rozmawiała Katarzyna Borowska, skupiając się na relacji matka-dziecko w tak trudnych warunkach. 
Zobacz więcej na temat:  macierzyństwo wychowanie areszt Strefa Rodzica Aleksandra Jasińska