Polskie Radio
Section05

Beata Szydło

Morawiecki za Szydło? "Nie widać oficjalnych powodów"

Premier Beata Szydło zdementowała na Twitterze informację, że będzie marszałkiem Sejmu. "Rzeczpospolita" napisała o spekulacjach dotyczących zmian w rządzie. Według gazety Beata Szydło zastąpiłaby Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu, a stery rządu miałby przejąć wicepremier Mateusz Morawiecki. Doniesienia komentował w Polskim Radiu 24 dr Jarosław Flis, socjolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość

"Historyczny sukces polskiej dyplomacji"

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych wybrało w piątek w tajnym głosowaniu Polskę na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19. Polska była jedynym kandydatem z grupy państw Europy Wschodniej (EEG) ubiegającym się o to miejsce. Premier Beata Szydło powiedziała, że to historyczny sukces polskiej dyplomacji. O wyborze Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Irena Popiuk-Rysińska z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Rada Bezpieczeństwa ONZ ONZ Nowy Jork Witold Waszczykowski MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych