Polskie Radio
Section05
biznes

Eksperci: Umiarkowanie pesymistyczne nastroje przedsiębiorców powstrzymują inwestycje

Wskaźnik zadowolenia polskich przedsiębiorców nadal utrzymuje poniżej 50 pkt, co pokazuje, że większość pesymistyczne postrzega najbliższe miesiące. Mimo, że Polska plasuje się w ścisłej europejskiej czołówce jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy, to jednak przedsiębiorcy obawiają się spowolnienia, inflacji, negatywnych okoliczności zewnętrznych i dlatego wstrzymują się z rozwojem inwestycji – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Marek Kłoczko, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.    
Zobacz więcej na temat:  firmy biznes

Davos: drugi dzień 50. Światowego Forum Gospodarczego

Prezydent Andrzej Duda uczestniczy w odbywającym się w Davos po raz 50. Światowym Forum Gospodarczym. Zabierze on głos w debacie nt. "gospodarczej żywotności Europy Środkowej i Wschodniej", z udziałem prezydentów Chorwacji i Łotwy oraz premiera Estonii. W środę do Davos przybędzie również premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szwajcaria Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Davos 2020 biznes polityka ekonomia

Od 2020 r. wiele zmian poprawiających konkurencyjność biznesu. Oto najważniejsze

Większa ochrona mniejszych firm przed zatorami płatniczymi, prawo do błędu dla początkujących przedsiębiorców, ułatwienia dla rzemiosła, niższe składki na ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców - takie będą niektóre efekty zmian, które wejdą w życie w styczniu i lutym przyszłego roku - informuje Ministerstwo Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rozwoju firma biznes przedsiębiorca zmiany 2020