Polskie Radio
Section05
Bolesław Prus

"Rozmowy w Alei Zdrowia". Słuchowisko w Dwójce

W sobotnim Słuchowisku na lato o godz. 18.oo radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia przypomną słuchowisko Wacława Tkaczuka z 2007 roku osnute na motywach humoreski Tadeusza Różewicza pt. „Młodzian Głowacki Aleksander obyczajami wzorowymi zalecający się”. Reżyseria Jana Warenycia. W jedną z postaci wcielił się zmarły przed kilkoma dniami Andrzej Blumenfeld.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Tadeusz Różewicz Bolesław Prus Andrzej Blumenfeld Jan Warenycia

Prus. Śledztwo biograficzne

Jak możemy przeczytać na okładce opublikowanej przez Wydawnictwo Znak książki Moniki Piątkowskiej autor "Lalki" "ma trzy oblicza: Aleksander Głowacki, Jan w Oleju, Bolesław Prus. Rozproszone ślady jego biografii odnaleźć można nie tylko w archiwach i źródłach z epoki, ale przede wszystkim przemycone w jego twórczości. To z niej można się o nim dowiedzieć rzeczy najważniejszych, jakby grał z czytelnikiem w kotka i myszkę".
Zobacz więcej na temat:  Bolesław Prus biografia Grzegorz Damięcki KULTURA KSIĄŻKA

Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne

Genialny, chociaż nie doceniany przez mu współczesnych. Prześladowany przez liczne manie, otoczony kobietami i owładnięty szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza. Bolesław Prus, nie był spiżową figurą na postumencie, lecz prowadzącym podwójne życie, targanym namiętnościami człowiekiem z krwi i kości. Gościem audycji Między kropkami była Monika Piątkowska autorka książki "Prus. Śledztwo biograficzne".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bolesław Prus literatura